Житній хліб в домашніх умовах в духовці

Домашній краще покупного – житній хліб! На заквасках і на кефірі, з дріжджами і без – рецепти домашнього житнього хліба

Житній хліб в домашніх умовах в духовці

Житній хліб, безумовно, один з найцікавіших продуктів і в частині смаку і в плані приготування.

Готувати його дуже непросто і багато професійні кулінари вважають житні хлібини шедевром, серед своєї випічки.

Однак спробувати свої сили обов’язково варто.

Якщо ви будете скрупульозно слідувати рецептами, дотримуватися всіх нюансів технології, то результат обіцяє вийти воістину вражаючим.

Свіжоспечений хліб володіє магічними властивостями – рідко що зникає зі столу з такою швидкістю, ну а якщо гарячі буханця з житнього борошна, то, як правило, не залишається ні крихти.

Житній хліб в домашніх умовах в духовці – основні принципи приготування

• Технологій та рецептур, що дозволяють прямо на власній кухні спекти запашний чорний хліб не мало. Тісто з житнього борошна замішують на дріжджах, кефірі з додаванням дріжджів і без них, на спеціально приготовленої заквасці або заварюють.

• Об’єднують все це розмаїття два основних правила: якість борошна і точне дотримання всіх пропорцій зазначених у рецептурі.

• Якісне борошно завжди суха і м’яка. При стисненні такої муки в кулак, утворився грудочку розсипається не відразу, а при натискуванні пальцем на поверхню, на ній повинен залишатися малюнок відбитка.

• Перед замісом тіста борошно просівають в обов’язковому порядку. Хліб із просіяного борошна виходить пишним з рівномірною пористістю.

• Будинки житній хліб печуть з додаванням пшеничного борошна в строго визначених пропорціях за рецептурою, змінювати які не бажано.

• Також, якщо це особливо обумовлено в рецепті, не змінюйте температурний режим. Випікати житній хліб в домашніх умовах в духовці слід суворо дотримуючись вказівки, це пов’язано з різною рецептурою тіста, універсального правила тут немає, будьте уважні!