Пиріжки з м’ясом і картоплею

Пиріжки з м’ясом і картоплею: «фастфуд», гарнір або блюдо? Цікаві ідеї для пиріжків з м’ясом і картоплею

Пиріжки з мясом і картоплею

Хотілося б вигукнути, що пиріжки – даний винахід російської кухні, але це неможливо.

Незважаючи на те, що наша кухня дійсно має найбагатший асортимент випічки, різних рецептів пиріжків в інших кухнях світу існує величезна різноманітність.

І це – добре тим, що дозволяє обмінятися досвідом у приготуванні, зробити їжу більш різноманітною.

Пиріжки з м’ясом і картоплею – основні технологічні принципи

Дійсно, пиріжки дуже нагадують модний «фастфуд», і навіть більше: вони – поза конкуренцією. Хоча б тому що більш тривалий і надійний спосіб термічної обробки майже виключає ймовірність харчових отруєнь. Ще одна особливість: тісто для пиріжків, володіючи більш високою вологістю, ніж булка для хот-догів або бургерів, при випічці насичується ароматом начинки, купуючи неповторний смак; та й сама начинка у закритому пирозі краще зберігає свої смакові і корисні властивості.

Пиріжки можна взяти в похід або подорож, вони можуть послужити чудовим обідом в робочий перерву. Приблизно так робили наші предки, але ще їх подавали до столу з борщем або щами, замість хліба, або зі сметаною або молоком, як самостійне блюдо.

Домашня випічка у всі часи буде мати своїх шанувальників, хоча б тому що вона істотно розширює можливості для власної кулінарної фантазії. Безумовно, існують підприємства громадського харчування, де готують пиріжки по-особливому, як в Мексиці або Індії, як на Гаваях чи в Японії, чи ще в якомусь куточку земної кулі. Але, по-перше, потрібно знати, де розташовані такі заклади, по-друге, іноді щоб подолати відстань до них буде потрібно набагато більше часу, ніж для того, щоб приготувати пиріжки самостійно.

Будь-який вид тесту можна використовувати для пиріжків: дріжджове або прісне.

Дріжджове тісто готується опарним і безопарним способом, здобним (з молоком, яйцями, сметаною і т. д.) або тільки на воді та ferment. Асортимент видів прісного (бездріжджового) тесту ще більш різноманітний:

Листкове;

Наливне;

Пісочне.

Ці види тіста, в свою чергу, розрізняються за змістом інгредієнтів.

Далі: крім м’яса та картоплі, існує величезний вибір доповнень до начинки для пиріжків. До м’яса і картоплі гарним доповненням є сир, гриби, овочі.

Поєднання різних видів тіста і різноманітність начинок вже робить пиріжки з м’ясом і картоплею універсальним і практично неповторним видом випічки.

Але і це ще не все: способи теплової обробки ще більше розширюють їхній асортимент – звичайна смаження або смаження у фритюрі, випічка в духовій шафі додають різноманітності.

Якщо до переліченого додати різноманітність форм, розмірів і способів ліплення тесту, то простір для кулінарної уяви і підвищення рівня майстерності зовсім не має меж.