Вареники з картоплею і капустою

Вареники з картоплею і капустою: швидко, смачно, недорого. Підбірка кращих рецептів дієтичних вареників з картоплею і капустою

Вареники з картоплею і капустою

Вареникитрадиційне блюдо слов’янської кухні.

Начинити тісто можна по-різному, проте вареники з картоплею і капустою залишаються одним із самих улюблених варіантів ситного і смачного страви.

Подавати його потрібно у гарячому вигляді, присмачивши цибулевої, сметанною, грибний або олійною заливкою.

Варіанти подачі з майонезом і кетчупом зрідка теж зустрічаються, але для вареників з картоплею та капустою гарні всі ж традиційні слов’янські соуси.

Вареники з картоплею і капустою – загальні принципи приготування

Нічого складного в приготуванні вареників з картоплею та капустою немає. Пельменний тісто і нехитра начинка – от і все що потрібно. Тісто можна просто купити, хоча дешевше і простіше приготувати його самостійно. Знадобиться вода, сіль, яйце і борошно. Борошно просіяти, в центрі борошняний гірки зробити отвір, акуратно вбити туди яйце, потім влити воду, посолити і замістити тісто.

Замість води пельменний тісто можна зробити на картопляному відварі або кефірі. Вийде оригінальне, м’яке тісто. Тесту обов’язково потрібно дати час відпочити після замісу, щоб воно набуло приємну еластичність.

Залишається приготувати начинку і правильно оформити вареники. Для начинки картоплю відварити, пом’яти товкачем практично без води, щоб начинка вийшла щільною. У картопляну основу зазвичай додається обсмажену цибулю – так смачніше.

Капусту можна використовувати свіжу або квашену. Свіжу треба вимити, тоненько нашаткувати і протушкувати на олії і води. Квашену перед гасінням віджимають від розсолу, за бажанням промивають холодною водою. Разом з капустою можна загасити терту моркву і дрібно нашатковану цибулю. За бажанням додається лавровий лист, тертий болгарський перець.

Заправлений цибулею картопля змішати з капустою, присолити, за бажанням поперчити і перемішати. Базова начинка готова.

Обробляти тісто для вареників можна двома способами.

1. Розкачати тістовій пласт товщиною не більше двох міліметрів. За допомогою гуртки вирізати однакові кружечки, наповнити кожен начинкою і акуратно заліпити.

2. Сформувати з половини тіста тонкий довгий брусок 3-4 см в діаметрі. Нарізати «ковбаску» на шматочки не більше півтора-двох сантиметрів завтовшки. Кожен шматочок умочити в борошно, надавши округлу форму, і розкачати.

Формуючи вареник, потрібно ретельно заліпити краї виробу, щоб начинка не випала під час варіння. Для варіння знадобиться велика каструля, наповнена водою на половину або дві третини (вареників не повинно бути тісно в ній). Після закипання вареники опустити у воду, перемішати шумівкою. Після вторинного закипання варити п’ять хвилин.