Березовий квас

Березовий квас – смачно, швидко і нічого складного! Готуємо квас з березового соку з сухофруктами, вишнею і навіть з кавою

Березовий квас

Свіжозібраний березовий сік не рекомендується зберігати більше двох тижнів. Щоб продовжити термін зберігання такого корисного напою, його консервують або готують на його основі квас.

Світла, трохи солодкувата рідина, що виділяється березою, не має яскраво вираженого запаху і смаку. Готуючи на ній квас, ви отримаєте чудово тонізуючий прохолодний напій. Народні знахарі стверджують, що якщо в будь-якому рецепті квасу, всього лише замінити воду березовим соком, можна отримати цілющий напій.

Квас з березового соку – загальні принципи приготування

• На березовому соку готують як дріжджовий, так і бездріжджовий квас, на спеціально приготовлених заквасках або солоді.

• Технологія приготування напою складна і включає в себе прості етапи: підготовку сировини, з’єднання основних компонентів з березовим соком і подальше зброджування напою. Воно може тривати від лічених годин до декількох тижнів і залежить від рецептури. Після бродіння квас проціджують і прибирають для охолодження.

• Сировиною для такого квасу можуть послужити будь-які ягоди і фрукти і не тільки свіжі. Не менш смачним і корисним вийде напій, якщо його приготувати з мороженими або сушеними ягодами або фруктами. Нерідко березовий квас готують із зерном (ячменем) або на завареною гречаної борошні, яку також можна замінити житній або вівсяної.

• Незважаючи на те, що сік сам по собі солодкуватий, у будь-березовий квас для посилення процесу зброджування додають мед або цукор. Виняток з цього правила – хмільний березовий квас на пиві і напій, що готується з сухофруктами.

• Бездріжджові березові кваси, як правило, виходять менш газованими і тому після проціджування і розливу по пляшках в нього кладуть по кілька ягідок родзинок, який обов’язково промивають.

• Правильно приготований квас на такій основі, відмінно втамовує спрагу, але, крім того, ще й використовується як заливка для окрошки і бурячників.