Коньяк з самогону в домашніх умовах

Коньяк з самогону в домашніх умовах – французи кусають лікті! Доступні рецепти коньяку з самогону в домашніх умовах

Коньяк з самогону в домашніх умовах

Не так вже складно навчитися готувати і повсякденні та святкові страви, але, як мовиться, Не хлібом єдиним…».

Подають на святкові столи наші господині та алкогольні напої власного приготування.

І нехай це вас не шокує, настоянки, наливки, різні види коньяків в домашніх умовах готують навіть в європейських аристократичних сім’ях, причому нерідко рецепти відомі лише одиницям старших членів сім’ї, прислуга до цього не допускається взагалі.

Коньяк з самогону в домашніх умовах: загальні принципи приготування

Приготує коньяк з самогону вдома не так вже й складно, як може здатися. На саме приготування коньяку йде мало турбот, найбільше їх припадає на заготівлю основи – самогону, настоювання і витримку цього міцного напою. Але ці моменти не зажадають від вас додаткової уваги і праці.

І все ж, які загальні принципи приготування коньяку з самогону за різними рецептурами?

Коньяк з самогону в домашніх умовах: необхідну сировину

Основна сировина, а вірніше основа будь-якого коньяку з самогону, приготованого в домашніх умовах – перегнаного з різних продуктів дистилят (самогон). Його можна купити готовим. Але врахуйте, що, купуючи самогон можна не тільки скоротити час приготування, але і легко зіпсувати остаточний продукт, так як вихідний матеріал може виявитися неякісним. Тому і самогон найкраще приготувати самим.

Сировина і продукти, необхідні для приготування самогону і коньяку на його основі:

• виноград (краще всього брати винні сорти), пшениця, фрукти, цукор та ін.

• свіжі пресовані дріжджі, взаємозамінні з сухими, швидкорозчинні;

• очищена вода.

• активоване вугілля, марганцівка або пастеризоване молоко. Те, за допомогою чого отриманий дистилят можна буде очистити від сивушних масел.

• фарбувальні і ароматизуючі природні компоненти, «облагораживающие» коньяк, що дозволяють надати напою специфічний смак, колір і неповторний аромат: приправи, спеції, висушені перегородки волоського горіха, подрібнена дубова кора.

• дистильована вода. Їй розбавляють основний продукт до отримання коньяку потрібної фортеці.

Коньяк з самогону в домашніх умовах: необхідне обладнання

1. Скляні ємності або бутлі, з темного скла, герметично закриваються. В таких ємностях настоюється не тільки брага до моменту виготовлення дистиляту, але і сам коньяк, до переливання в іншу тару.

2. Самогонний апарат, у якому потрібно буде приготувати основу для коньяку, самогон.

3. Звичайна воронка і марля, використовувані при фільтрації як вихідного, так і кінцевого продукту після настоювання.

4. Спиртометр для вимірювання міцності продукту.

5. Бочки з деревини дерев дубових порід або скляні банки, щільно закупоривающиеся бутлі або пляшки. Все залежить від того, в якому литраже плануєте зберігати і витримувати міцний напій.

Якщо немає дубового барильця, а хочеться отримати максимально наближений за смаковими характеристиками до оригіналу коньяк, можна скористатися нехитрим прийомом при витримці напою, поклавши в кожну ємність до заповнення коньяком дубові тріски. Такі тріски продають на спеціалізованих сайтах і в магазинах. Можна їх зробити і самостійно. На виготовлення трісок потрібно багато часу, але це того варто, адже саме вони дозволять імітувати витримування благородного напою в бочках, наситять коньяк з самогону, приготований в домашніх умовах неповторними ароматами ванілі й карамелі, а також додадуть характерну тільки витриманого в бочках напою, терпкість.

Як правильно заготовити дубові тріски для приготування коньяку з самогону на дому

1. Візьміть суху дубову цурку або невелике поліно від стовбура дерева або гілки і розігрійте на невеликі тонкі тріски вздовж волокон, товщина їх не повинна бути ширше чотирьох міліметрів. Спирт здатний проникати в деревину тільки на два міліметри.

Ще смачненьке:  Домашній кефір

2. Потім опустіть заготовлені тріски в холодну воду і витримайте в ній приблизно дванадцять годин.

3. Воду злийте і знову залийте дубові тріски, але вже содовим розчином. Сода береться з розрахунку одна ч. л. на п’ять літрів звичайної води.

4. Через дванадцять годин знову воду злийте, а тріски перекладіть в друшляк і поставте на парову баню на такий же проміжок часу, як і при вимочуванні. Воду в каструлі під друшляком потрібно періодично міняти, як тільки вона помітно потемніє.

5. Після цього заготовки просушують протягом такого ж часу на свіжому повітрі і тільки потім прогрівають у духовці, розклавши на решітці, при температурі 150 градусів, приблизно п’ять годин.

6. Через дванадцять годин процедуру прогріву слід повторити. Саме на цьому етапі обробки, просушивающиеся дубові тріски будуть пахнути приємним ароматом ванілі й карамелі.

7. Прокалив також чотири години, знову відкладіть «палички» відпочивати на дванадцять годин.

8. Після приступите до заключного етапу – обжарке. Для цього поставте духовку в режим гриль або прогрійте її до 200 градусів і зажарте в духовці деревинки до тих пір, поки не почне йти дим.

Коньяк з самогону в домашніх умовах: технологія приготування

Самий смачний коньяк виходить з самогону найвищої якості, і тільки в тому випадку, якщо для його виробництва застосовувався виноградний самогон, в просторіччі іменований «чача». Але коньяк з самогону в домашніх умовах буде анітрохи не гірше, якщо за основу взяти звичайний фруктовий, цукровий або пшеничний дистилят.

Після перегонки потрібно якомога ретельніше очистити самогон від домішки сивушних масел. У цих цілях зазвичай використовують марганцівку, молоко або активоване деревне вугілля.

Як правильно очистити самогон:

Марганцівкою

Самогон переливають в трилітрову банку, кидають 5-7 кристаликів марганцівки і залишають постояти кілька днів. При додаванні марганцівки сировина для майбутнього коньяку повинно мати блідо-рожевий колір, не яскравіше і не блідіше. Під час так званого відстоювання, на дні банки буде збиратися осад, ні в якому разі не струшуйте банку. Після самогон потрібно профільтрувати. Це можна зробити, пропустивши його через марлю або заливаючи невеликими частинами в воронку, у підстави якої викладена ватяні диски або вата.

Активованим деревним вугіллям

У воронку укладають підстилку з марлі, на неї кладуть активоване деревне вугілля і потім, через зібраний таким чином фільтр, пропускають самогон.

Молоком

У готовий самогон вливають молоко, воно обов’язково повинно згорнутися, після чого акуратно зливають з залишку і проціджують як у вищеописаних видах очищення. Молока беруть з розрахунку один стакан на три літри готового самогону.

Після того, як основний продукт, що використовується для виробництва коньяку на дому, очищений, його переливають в підготовлені спеціальні скляні ємності, в які поміщені необхідні для подальшого виробництва складові: ароматизуючі і природні барвні речовини.

У такій тарі коньяк настоюється не менше двох тижнів, але не більше одного місяця. Після того, як напій придбає бажаний відтінок, характерний закладеним ароматизирующим становлять букет і відповідний смак, його фільтрують і переливають у ємкості, призначені для тривалого зберігання – «витримування».

На виробництві такий процес здійснюється в якісних дубових бочках. Але адже не в кожній квартирі зручно помістити таку ємність. Хоча можна скористатися наявними у продажу дубовими діжками з літражем від двох літрів. Також можна скористатися і скляною тарою, але все одно, навіть в цьому випадку потрібна буде спеціально оброблена дубова деревина: дубові чіпси, наявні в продажу або самостійно виготовлені дубові тріски. Саме завдяки їм вдається приготувати коньяк з самогону будинку максимально наближеним до оригінального смаку.

Ще смачненьке:  Лікер «Бейліз» в домашніх умовах

Коньяк витримують в домашніх умовах до шести місяців і більше. Чим більше років, тим більше зірочок у коньяку. Один рік – одна зірочка, два роки відповідно дві зірки і так далі.

Рецепт самогону для коньяку, приготованого на дому

Інгредієнти:

• кілограм білого цукрового піску;

• 100 грамів свіжих пресованих дріжджів (замінюються 18 грамами швидкорозчинних);

• п’ять літрів фільтрованої води.

Спосіб приготування:

1. В злегка підігрітій воді розчиніть цукор-пісок і додайте дріжджі. Якщо будете використовувати пресовані, тоді розпустіть їх в невеликій кількості теплої цукрових води і дайте постояти приблизно п’ять хвилин. І тільки потім додайте до необхідної кількості необхідної води.

2. Закриту ємність з приготованим продуктом приберіть в темне місце, без протягів, з постійним температурним режимом на тиждень.

3. Потім злийте утворився в процесі бродіння осад і переженіть брагу в спеціальному самогонному апараті.

4. Не забудьте готовий продукт профільтрувати.

Коньяк з самогону в домашніх умовах: рецепти

Далі перераховані рецепти та методики відносяться до останнього, фінального процесу приготування коньяку в домашніх умовах, а саме настаиванию його з різними натуральними ароматизаторами і смаковими компонентами. Під самогоном далі розуміється, насамперед, натуральна винна «чача», або чистий цукрово-дріжджовий самогон, приготований за описаним рецептом.

Коньяк з самогону, приготованого в домашніх умовах – «По-латгальски»

Інгредієнти:

• три літри п’ятдесятиградусного самогону;

• аптечна дубова кора – дві столові ложки;

• три парасольки гвоздики;

• маленька щіпка меленої кориці;

• 0,5 г мускатного горіха, меленого;

• три стіл. ложки цукрового піску.

Спосіб приготування:

1. Заздалегідь розчиніть цукровий пісок в склянці самогону, до повного його розчинення кристалів.

2. Потім в чисту трилітрову банку покладіть всі складові, налийте самогон, додайте розчинений цукор і добре укупорив, поставте банку в темне місце.

3. Настоювати не менше двох тижнів, але бажано і не довше місяця.

4. Після того як настоявшийся самогон став коричневим і ввібрав в себе всі аромати, профільтруйте його, і, розлив по пляшках, витримайте не менше шести місяців у прохолодному темному місці.

Коньяк з самогону, настояного на шкаралупі (перегородках) волоського горіха

Інгредієнти:

• 100 грамів висушених перегородок волоського горіха;

• столова ложка листя чорного чаю, вищої якості;

• вісім гвоздикових парасольок;

• чайна ложка кмину;

• десертна ложка ванільного цукру;

• кислота лимонна, зовсім трохи, на кінчику ножа;

• три літри самостійно перегнанного самогону.

Спосіб приготування:

1. У трилітрову скляну банку закладіть промиті під водою перегородки волоського горіха, чай, зерна кмину, гвоздику і ванільний цукор.

2. Залийте всі складові самогоном, добре розмішайте і додайте лимонну кислоту.

3. Щільно закрийте банку капроновою кришкою і приберіть настоюватися.

4. Через сім днів відфільтруйте настойку через марлю, викладену в сито або воронку.

5. Очищений коньяк перелийте в підготовлені для тривалого зберігання ємності і щільно закривши, поставте в темне місце для «витримки» на кілька місяців, від трьох і більше.

Коньяк з самогону на лаврушке і дубовій корі

Інгредієнти:

• три літри самогону, міцністю до 60 градусів;

• дві столові ложки крупнолистового чаю;

• три листочка лаврушки;

• п’ять горошин запашного перцю;

• подрібнена аптечна кора дуба – 4 стіл. ложки;

• неповна ч. л. кориці;

• невелика щепоточка ваніліну;

Ще смачненьке:  Сухе вино в домашніх умовах

• гвоздика, один парасольку.

Спосіб приготування:

1. В скляну ємність з самогоном, покладіть всі зазначені інгредієнти, ретельно збовтайте, і повторіть це кілька разів. Щільно закривши, поставте напій «облагороджуватися» у прохолодне місце без доступу світла на два тижні.

2. Процідіть настоявшийся напій, і, перелив в спеціально підготовлену тару, приберіть на зберігання.

Коньяк з самогону, швидкого приготування

Інгредієнти:

• один літр готового, приблизно 50 градусного, самогону;

• горошина запашного перцю;

• один листочок лаврушки;

• половина чайної ложки сухого листового чаю;

• третина ч. л. харчової соди;

• 50 г цукру;

• невеликий пакетик ваніліну.

Спосіб приготування:

1. Поставте кип’ятитися налитий в невелику емальовану каструлю самогон.

2. Додайте по черзі: перець, листочок лаврушки, заварку, харчову соду, цукор і ванілін.

3. Накрийте каструлю кришкою і витримайте на включеній плиті, поки температура самогону не підвищиться до 75 градусів. Можна допустити підвищення температури до 77 градусів, але не вище.

4. Вимкніть нагрів, краще всього зніміть з плити і загорніть щільними бавовняні, лляними, або іншими «натуральними» рушниками, тканинами. Дайте настоятися п’ять – п’ятнадцять хвилин.

5. Після перелийте вміст каструлі в банку і залиште остигати.

6. Коли вариво повністю охолоне, профільтруйте, доведіть його міцність до прийнятних 40-45 градусів і, перелив у підготовлені пляшки або бочки, щільно укупорьте.

7. Найменше через п’ять днів можна буде зняти першу пробу.

Коньяк з самогону в домашніх умовах: хитрощі та поради

• Для настоювання коньяку можна цукровий пісок перед закладкою в банку трохи перепалити. Тоді коньяк придбає цікаву тягучу консистенцію і оригінальне забарвлення.

• Для очищення як самогону, так і отриманого з нього коньяку, можна скористатися косметичними ватяними дисками, використовуючи їх замість марлі або вати, укладаючи в воронку відразу по чотири штуки. По мірі забруднення диски змінюють.

• Додані вихідний продукт невеликі шматочки апельсинової або лимонної цедри, додадуть коньяку особливий аромат.

• Несподіваний ефект можна отримати, якщо в коньяк в процесі настоювання додати невелику жменю кедрових горішків.

• Ще один секрет технології, що вимагає більше витримки не від коньяку, а від майстра, його приготовляющего. Шкаралупи кедрових горішків, кісточок вишні та абрикоса вимийте, обсушіть і прогрійте хвилин 15 в розпеченому жаровій шафі (духовці). Розтовчіть, не в пудру, звичайно, але в дрібні крихти і насипте в скляну тару. Шкаралупа має наповнити її приблизно на 1/5 об’єму, долийте до 4/5 міцним, «із запасом», самогоном (50-55 градусів). Бутель, або пляшку, обертають папером для запобігання попадання світла і ставлять у холодильник на тиждень. Необхідний аналог водяного затвора, використовуваного при зброджуванні вина, у найпростішому вигляді це пробка з наскрізним отвором і вставленим в нього коротким еластичним шлангом. На вже трохи выстоянный коньяк надягаємо таку диво-пробку і щосили витягуємо ротом повітря з бутля. Шланг згинаємо, щоб повітря «не повернувся», закріплюємо прищіпкою і прибираємо в холодильник на дві доби. Дістаємо пляшку і перебалтываем, знімаємо пробку і залишаємо при кімнатній температурі, чекаючи повного осідання дрібної крихти. Знову нанизуємо пробку, витягуємо повітря, затискаємо прищіпкою і прибираємо в холодильник. Процедуру повторюємо протягом місяця. При певному терпінні коньяк настоюється за 30-40 діб, в кінці лише потрібно відфільтрувати, знизити чистою водою градусність до звичних показників і додати столову ложку патоки. Складність, крім самого процесу, в тому, що температура в холодильнику – поняття відносне і може знадобитися трохи більше часу на витримку такого коньяку з самогону в домашніх умовах.