Бездріжджовий квас

Закваски для бездріжджового квасу на солоді, сухарях, вівсі. Корисна інформація про виготовлення бездріжджового квасу

Бездріжджовий квас

Нерідко в пресі виникають суперечки про шкоду, причиняемом організму дріжджами. Так це, чи ні – судити професіоналам, але їм також належить твердження про користь квашених продуктів, напоїв типу квасу та інших, приготовлених по технології бродіння.

Та що там високі уми, безліч народностей нашої великої країни бережуть століттями рецепти приголомшливих напоїв і страв на їх основі. У тому числі чимало існує таких страв, приготовлених без застосування спиртових дріжджів. Квас на бездріжджовий основі – найяскравіший представник цього численного сімейства.

Бездріжджовий квас – загальні принципи приготування

• Виготовлення домашнього бездріжджового квасу процес тривалий, але не трудомісткий. Основна робота полягає в підготовці сировини, його змішуванні з іншими складовими і надалі зброджуванні в скляних чи емальованих ємностях.

• Сировиною для виготовлення бездріжджового квасу можуть бути будь-які ягоди, овочі (буряк), фрукти, пшеничний або житній хліб, а також зерно (овес). Часто його готують на житній заквасці, виготовленої самостійно з житнього борошна.

• Якщо готують ягідний квас, то спочатку з ягід варять компот, сушать сухарі з хліба, які потім обсмажують. Овес, буряк не вимагають попередньої обробки. Овес просто промивають водою, а очищену буряк подрібнюють.

• Підготовлену сировину з’єднують з цукром або медом, а також джерелами бродіння – солодом, родзинками, закваскою. Після цього ємності загортають і відправляють на певний час у тепле місце або навпаки залишають на підвіконні. Після закінчення бродіння квас фільтрують через сито або марлю і, розлив по пляшках, охолоджують.

• Домашній квас, крім того, що є незрівнянним напоєм, в традиціях російської кухні використовується для заправки холодних супів, таких як окрошка або борщ.