Домашнє вино з черешні

Домашнє черешневе вино – технологія в деталях. Вино з черешні в домашніх умовах з малиною, вишнею, смородиною

Домашнє вино з черешні

Смачне і ароматне домашнє вино з черешні можливо зробити тільки з соковитих запашних ягід і плодів. Черешня не має вираженого аромату, містить невелику кількість соку і тому вина з неї готують переважно з додаванням інших більш соковитих і запашних ягід.

Вино з черешні в домашніх умовах – загальні принципи приготування

• Вихідна сировина обов’язково повинні бути добре визрілими, без слідів псування. Також не можна брати недозрілі або переспілі ягоди. В недозрілих надлишок кислоти і мало цукру, а в переспілих ягодах навіть при нетривалому зберіганні починається оцтове бродіння.

• З вишні і черешні обов’язково видаляють кісточки, інакше під час тривалого бродіння з них виділиться синильна кислота. В результаті чого вино набуває гіркуватий мигдальний присмак.

• Приготування якісного вина з черешні в домашніх умови досить довгий процес, що триває не один місяць і протікає поетапно:

• віджимання соку;

• інтенсивне бродіння;

• зціджування вина з осаду;

• процес «тихе бродіння»;

• підсолоджування або закріплення, залежно від бажаного результату;

• дозрівання виноматеріалу;

• при необхідності – освітлення готового продукту.

• Вино готують у спеціальних ємностях (скляних балонах великого обсягу або звичайних 3-5-10 літрових банках) на шийку яких можна щільно встановити гідрозатвор або надіти звичайну гумову (медичну) рукавичку з невеликим проколом в одному з пальців.

• Сусло проціджують і вже готове вино крізь найпростіший фільтр в 2-3 шару широкої медичної марлі або розкладені всередині воронки ватні косметичні диски.

• Відфільтроване готове вино щільно закупорюють і прибирають для зберігання у приміщення з температурою значно нижче кімнатної. Це може бути холодильник або льох.

Рецепт вина з черешні в домашніх умовах

Інгредієнти:

• десять кілограмів стиглої червоної черешні;

• 1 кг нерафінованої цукру-піску;

• півлітра фільтрованої води;

• 25 грамів лимонної кислоти.

Спосіб приготування:

1. Акуратно видаліть кісточки з ягід. Щоб зберегти весь сік, краще всього це робити над мискою, в яку тут же і будете складати черешню,

2. Добре розімніть м’якоть руками і долийте воду. Накрийте ємність марлею, добре закріпіть її краю і приберіть в темне місце кімнати на три дні.

3. Один раз в день обов’язково перемішувати суміш чистою рукою або дерев’яною лопаткою на довгій ручці.

4. Коли ягідна суміш почне пузиритися, шипіти і покриється шапкою піни, відфільтруйте на двох шарах марлі і відіжміть мезгу (залишок на марлі м’якоть).

5. Перелийте сік в спеціальну ємність для бродіння. Він повинен займати лише 70% її обсягу.

6. Всипте 400 грамів цукрового піску і всю лимонку. Отриману суміш необхідно перемішати і встановити на шийці «гідрозатвор». Якщо спеціального пристрою у вас немає, скористайтеся самої звичайної медичної рукавичкою. Добре примотати її до ємності ізолентою, а в одному з пальців голкою зробіть невеликий прокол.

7. Перенесіть ємність в підвал або інше темне приміщення з оптимальною температурою повітря від 18 до 27 градусів.

8. Рівно через чотири дні зніміть рукавички і відлийте один літр рідини. Розведіть в ній 300 грамів цукру і залийте назад. Повторіть таку процедуру по закінченні трьох днів і залиште сусло в тому ж місці ще на 25-50 днів.

Ще смачненьке:  Молочний кисіль

9. Коли рукавичка «здується» або через гідрозатвор перестане виділятися газ, перелийте молоде домашнє вино з черешні через трубочку в чисту ємність.

10. Зніміть пробу і при необхідності додайте ще цукру. Вино, для гарантованого відсутності зайвого бродіння, закріплюється спиртом. Його частка має становити 12-15% від загального обсягу.

11. Перемістіть ємність з вином в приміщення з оптимальним терморежимом від 5 до 16 градусів і залиште на кілька місяців (від 3-х до 12-ти). Перші десять діб бажано тримати молоде домашнє вино з черешні під гідрозатворів.

12. Якщо протягом усього цього часу у вині буде утворюватися осад, намагайтеся знімати з нього вино хоча б один раз на 20 днів. Для цього переливати вино через трубочку в чисту ємність і знову щільно закривайте.

13. Вино буде готове, коли на дні ємності перестане з’являтися осад.

14. Готове домашнє вино з черешні розлийте для зберігання в підготовлені пляшки і герметично укупорьте їх. Зберігати напій оптимально в прохолодному підвалі, а при малих обсягах обернути пляшки папером і прибрати в холодильник.

Домашнє вино з черешні: рецепт з забродженого варення

Інгредієнти:

• півтора кілограма забродженого варення з черешні;

• 250 грамів цукрового піску;

• столова ложка немитого родзинок.

Спосіб приготування:

1. До 30 градусів підігрійте півтора літра води і розведіть в ній забродившее варення. Покладіть непромытый родзинки, добре перемішайте і зніміть пробу. Якщо не вистачає солодощі, доповісте ще цукру. Не перестарайтеся, суміш не повинна бути нудною.

2. Візьміть ємність для бродіння (скляну пляшку, місткістю 5 літрів) і наповніть її сумішшю на дві третини.

3. Горлечко одягніть в медичну рукавичку. Акуратно, тільки в одному шарі гуми, проколіть голкою один з пальців і щільно закріпіть на бутлі. Можна замість рукавички встановити спеціальний гідрозатвор.

4. Оберніть ємність темної папером або щільним товстим полотном і поставте в тепло. Через п’ять днів за допомогою тонкої трубочки відлийте близько 100 мл сусла і розведіть в ньому сто грамів цукру. Влийте приготований сироп у вино і знову встановіть гідрозатвор. Повторіть процедуру ще приблизно п’ять днів.

5. Після того як вино перебродить (час бродіння від 20 до 60 днів), процідіть, а залишився в бутлі осад злийте.

6. Для міцності додайте горілку або спирт. Кількість залежить від бажаної міцності. Зазвичай додається від 2 до 15% до обсягу молодого вина. Можна не закріплювати, але врахуйте, що таке вино не зберігається довго.

7. Кріпленим напоєм під саме горлечко заповніть приготовлені ємності. Щільно закрийте і приберіть для витримки в досить прохолодне місце.

8. Протягом місяця, кожні десять днів знімайте вино з осаду. Надалі це робіть по мірі її появи.

9. Як тільки перестане утворюватися осад, перелийте готове вино в стерилізовані пляшки і щільно укупорьте їх.

Вино з черешні в домашніх умовах з зіпсованого (вибуху) компоту

Інгредієнти:

• 50 гр. сухий рисової крупи;

Ще смачненьке:  Настоянка на чорносливі

• 350 гр. цукру;

• три літри компоту з червоної або жовтої черешні.

Спосіб приготування:

1. Компот перелийте у велику каструлю, дістаньте з нього всю черешню. Вийміть кісточки, а м’якоть покладіть назад у каструлю.

2. Додайте непромытую рисову крупу, всипте цукор і перемішуванням добийтеся його повного розчинення.

3. Перелийте компот в скляну ємність для зброджування, поставте під гідрозатвор і приберіть в темне тепле місце, приблизно на місяць.

4. За припинення процесу зброджування, процідіть напій. Розлийте по пляшках або невеликим скляним банкам з закручуються кришками і витримайте вино у відповідності з рекомендаціями, не менше двох місяців у прохолодному місці.

Домашнє вино з черешні з полуницею

Інгредієнти:

• свіжа стигла полуниця – 1 кг;

• черешня (бажано червона) – півтора кілограма;

• дві ложки дрібно потертій цедри лимона;

• один кілограм великого нерафінованої цукру;

• 30 грамів лимонки (лимонної кислоти);

• їдальня ложка ванільного порошку.

Спосіб приготування:

1. Відберіть побиті гниллю ягоди. У полуниці відірвіть плодоніжки, намагайтеся позбутися від заляпаних брудом ягід. Черешню звільняють від хвостиків і кісточок.

2. Складіть всі ягоди в одну миску і добре розімніть товкачиком.

3. Додайте лимонну цедру, ванільний порошок, лимонну кислоту з цукровим піском. Суміш кілька разів, з невеликим інтервалом, перемішайте і розподіліть по трилітровим банкам.

4. Коли суміш через 4-5 діб почне бродити, надягніть на банки рукавички з невеликим отвором (тонким проколом) і приберіть в тепле приміщення.

5. Через три тижні готове вино з черешні в домашніх умовах, з полуницею відфільтруйте і відправте на зберігання, відповідно до зазначених на початку статті принципам.

Рецепт вина з черешні в домашніх умовах з малиною

Інгредієнти:

• свіжа малина – 1,2 кг;

• 800 гр. стиглої черешні;

• п’ять склянок цукру-піску;

• два літри води.

Спосіб приготування:

1. Малину переберіть від сміття і пошкоджених ягід, з черешні виберіть кісточки, ягоди не мийте.

2. Перекрутіть ягоди на м’ясорубці, додайте склянку цукрового піску і, добре перемішавши, дайте постояти хвилин десять. Перелийте ягідну суміш в трилітрову банку.

3. У воді розведіть залишився цукор і доведіть сироп на невеликому вогні до кипіння. Продовжуйте варити, не змінюючи нагріву, п’ять хвилин. Обов’язково забирайте з поверхні сиропу піну, що утворюється.

4. Готовий сироп остудіть до кімнатної температури, і вилийте в банку з ягідним пюре. Розмішайте суміш дерев’яною ложкою з довгою ручкою, щоб накопичився на дні цукор теж добре розчинився. Закрийте банку кришкою з встановленим водяним затвором і приберіть приготоване сусло для бродіння в тепло на два тижні.

5. Коли зупиниться бродіння, акуратно зніміть вино з осаду і профільтруйте, використовуючи марлю в кілька шарів.

6. Перелийте в приготовані чисті пляшки і, щільно закривши, приберіть в холод (холодильник).

7. Через тиждень можете знімати першу пробу.

Домашнє вино з черешні з чорною смородиною

Інгредієнти:

• два кілограми чорної смородини;

• кілограм стиглої червоної черешні;

• півкіло цукру;

• 10 грамів спиртових пресованих дріжджів.

Спосіб приготування:

1. Ягоди чорної смородини відокремте від стебел і листя. Відірвіть хвостики у черешні, вибрати кісточки і добре промийте всі ягоди під краном.

Ще смачненьке:  Кальвадос з яблук в домашніх умовах

2. Складіть смородину з черешнею в підходящий посуд і подрібніть блендером до отримання однорідного пюре.

3. Закип’ятіть два літри води, розчиніть в ній цукор, засудіть сироп приблизно до 30 градусів і залийте їм ягідне пюре.

4. Додайте раскрошенные спиртові дріжджі, розмішайте суміш і перелийте у велику скляну сулію. Закрийте горлечко тканиною і приберіть в темне, і в той же час тепле місце на кілька днів (3-4). Не забувайте перемішувати вміст бутля не менше одного разу на добу.

5. Потім процідіть ягідну суміш, скориставшись найпростішим фільтром з пари шарів марлі, і добре відіжміть м’якоть. Перелийте відціджену рідина назад в бутель і встановіть гідрозатвор або надягніть рукавицю.

6. Знову приберіть ємність в тепло, але вже на три місяці і періодично проціджують її вміст, зливаючи утворюється осад.

7. Після, знову відфільтруйте молоде домашнє вино з черешні зі смородиною крізь марлю і дайте настоятися ще на два місяці.

8. Готове вино розлийте в ємності для зберігання і, щільно закривши, приберіть з низькою температурою.

Вино з черешні в домашніх умовах: рецепт з черешні та інших ягід

Інгредієнти:

• червона черешня – 800 грамів;

• чорна смородина – 1 кілограм;

• червона, дуже стигла смородина – 1,2 кг;

• 1 кг ягід чорноплідної, стиглої горобини;

• 300 гр. темного ізюму;

• три кг цукру.

Спосіб приготування:

1. Змішайте черешню без кісточок з перебранной від листя смородини і чорноплідної горобини і пересипте всі ягоди в 20 літровий скляний бутель.

2. Приблизно в шести літрах теплої води розчиніть цукровий пісок і залийте отриманим сиропом ягоди. Він повинен їх повністю покривати. Якщо сиропу мало, долийте ще трохи кип’яченої води і добре перемішайте. Поставте бутель під водяний затвор і приберіть в тепло на два місяці.

3. Процідіть майбутній напій і перелийте в чистий бутель. Досипте кілограм цукру і додайте родзинки. Перемішайте і знову приберіть на півтора місяця, так само під гідрозатвор.

4. Після цього добре фільтрувати вино крізь викладені у воронці ватяні диски і розлийте по пляшках.

5. Можна готове вино вживати відразу або прибрати «до кращих часів» в холодне місце.

Вино з черешні в домашніх умовах – хитрості і корисні поради

• Кислотність соку можна знизити додаванням цукру, а підвищити лимонною кислотою.

• Якщо процес бродіння виробляти при мінімальному температурному режимі, вино вийде більш сухим.

• Кріплене вино з черешні в домашніх умовах одержують додаванням у вино, що перебродило спирту або горілки.

• Бажану фортеця вина регулюють цукровим піском. 20 гр. піску, додані в один літр, це +1 градус фортеці. Але не варто забувати, що і ягоди спочатку містять в собі цукор.

• Якщо вино буде зберігатися при температурі, що перевищує +5 градусів, його слід пастеризувати. Пастеризація відбувається на водяній бані при 68 градусах. Півлітрові ємності з напоєм витримують 15 хвилин, літрові – до півгодини, а пляшки ємністю 0,7 л – 20 хвилин.