Медовуха в домашніх умовах

Рецепти медовухи в домашніх умовах. Медовуха в домашніх умовах: важливі моменти і нюанси створення цього напою

Медовуха в домашніх умовах

Медовуха – це смачний, а також корисний слабоалкогольний напій, заснований на такому подарований природою продукт, як мед з додаванням до нього хмелю, дріжджів, смакових добавок та інших інгредієнтів.

Готувати хмільні напої на основі меду люди стали давно, кілька тисячоліть тому.

А ось в Стародавній Русі молодятам до медового місяця підносили цілий бочонок меду, для щасливого як вважалося тоді і солодкого життя.

З цього меду готувалися різноманітні страви та напої.

І ось відмінним – смачним і ароматним напоєм вважалася серед інших напоїв саме медовуха.

Медовуху виготовляють шляхом зброджування меду. Справжня медовуха включає в себе тільки натуральні компоненти, такі як: мед, різні трави, прянощі і хміль.

Звичайно ж, сама технологія приготування цього напою різна, а кожен рецепт створення медовухи унікальний по-своєму. Тому для того щоб приготувати медовуху в домашніх умовах і самостійно необхідно серед численних рецептів методом проб і помилок вибрати саме той, який буде відповідати всім смаковим особливостям так званого медовара.

Загальні принципи та особливості приготування Медовухи в домашніх умовах

• Для приготування медовухи необхідно підбирати сорти світлого меду, а краще всього продукт білого кольору з неперевершеним смаком і ароматом.

• Зброджування медовухи відбувається за 5 діб. У підсумку виходить ігристий, пінний напій ароматний, але з каламутним зовнішнім виглядом.

• Медовуха піврічної витримки має щільну, тягучу консистенцію, незвичайний аромат, велику міцність і відмінний смак.

• Для приготування медовухи використовують гідрозатвор, медичну гумову рукавичку або просто шматок тканини.

• Зазвичай медовуха має невелику фортецю десь близько 10 градусів. Але цей смачний і підступний напій оманливий, швидко всмоктуючись у кров медовуха – голову дегустатора залишає ясною і тверезої, а ноги позбавляє послуху, і вони починають заплітатися.

Рецепт 1. Звичайна медовуха в домашніх умовах на сучасний лад

Інгредієнти:

• Мед – 300 гр.

• Вода – 2000 мл

• Дріжджі (сухі) – 5 гр.

Спосіб приготування:

У закипілу воду необхідно влити мед і варити протягом 15 хвилин. Варіння меду проводиться на максимально тихому вогні при постійному помішуванні, для запобігання злипання меду.

Ще смачненьке:  Компот з кавуна

Важливо! При варінні постійно прибирати накопичується і рясно надходить пінку.

Далі отриману консистенцію необхідно зняти з вогню, остудити її до 30 градусів, і почати поступове засипання сухих дріжджів в мед. Потім всі перемішані компоненти необхідно перелити в чисту тару, спеціально підготовлену для бродіння майбутньої медовухи.

Ємність з отриманої консистенцією необхідно закупорити, встановивши гідрозатвор і прибрати в тепле місце для бродіння майбутнього напою на 7 днів.

Коли процес бродіння закінчиться, медовуху акуратно без наявного осаду потрібно розлити по пляшечках і прибрати в прохолодне місце.

Через кілька днів медовуха буде готова. Через 30 днів вона набере фортеці, а через 6 місяців з неї вийде найсмачніший десерт.

Рецепт 2. «Монастирська» медовуха в домашніх умовах

Інгредієнти:

• Вода – 3 літри.

• Мед – 1.200 літра.

• Хміль – 30 гр.

• Дріжджі – 15 гр.

Спосіб приготування:

У закипілої водичці необхідно розпустити мед і продовжувати варити протягом 3-х годин на маленькому вогні, постійно заважаючи, щоб уникнути пригорання консистенції.

Піну, яка надходить з поверхні потрібно постійно знімати в окрему посудину.

Потім потрібно додати необхідну кількість хмелю, а краще загорнути шматочок хмелю в ганчірочку, збільшити вантажем і опустити в вариво.

Уварювати всі компоненти на маленькому вогні необхідно ще близько години. А при зменшенні консистенції у обсязі воду, рідину потрібно доповнити гарячою водою.

Тепер отриману консистенцію необхідно охолодити до 30 градусів і додати до неї сухих дріжджів, а краще винних.

Всі компоненти потрібно злити в тару для бродіння, закупорити гідрозатворів, або одягненою на шийку гумовою рукавичкою з маленьким отвором, прибрати в тепле місце.

Після того як процес бродіння закінчиться, до медовусі необхідно додати 200 мл міцного чорного чаю і ретельно напій процідити.

Готову медовуху рекомендується на 2-3 денька прибрати в прохолодне місце для настоювання. Термін зберігання такого напою не більше місяця.

Рецепт 3. «Полегшена» медовуха в домашніх умовах (без дріжджів за старовинним рецептом)

Напій, приготований за таким рецептом, виходить легким і не таким міцним, як звичайна медовуха. Крім того, процес виготовлення цього напою займає тривалий час, близько 90 днів. А для поліпшення смаку і процесу бродіння у таку медовуху рекомендують додавати ягоди, наприклад, вишню або родзинки.

Ще смачненьке:  Березовий квас

Інгредієнти:

• Вода – 1 л.

• Мед – ¼ склянки.

• Родзинки – ¼ склянки.

Спосіб приготування:

Мед необхідно розпустити в прохолодній воді, прикрити шийку посудини марлею і прибрати отриману консистенцію в тепленьке містечко.

Процес бродіння в таких умовах почнеться через два дні. Як тільки з’являться перші показники процесу бродіння рідину необхідно процідити через марлю, складену з кількох шарів і злити в чисту посудину, яку потім потрібно помістити в прохолодне місце. Настоюється така медовуха, на природних компонентах протягом 90 днів.

Рецепт 4. Медовуха в домашніх умовах «Класична»

Інгредієнти:

• Вода – 5 літрів.

• Мед – 800 гр.

• Дріжджі – 15 гр.

• Хміль – 60 гр.

• Сусло (квасного типу) – 1 стакан.

• Цикорій – 90 гр.

• Скоринки апельсина.

• Коріандр – 30 гр.

Спосіб приготування:

Більшу частину меду необхідно розпустити в киплячій воді до повного розчинення. Після потрібно зменшити вогонь і варити мед ще деякий час. Надходить пінку необхідно з поверхні весь час видаляти, а консистенцію заважати, для того щоб уникнути моменту пригорання.

Після консистенцію необхідно додати хміль і варити всі компоненти ще 30 хвилин. Далі для запаху, а саме для отримання ніжного аромату в майбутній напій необхідно додати квасного сусла, цикорію коріандру і кірочок апельсина.

Потім каструлю потрібно зняти з вогню і процідити отриману консистенцію в іншу ємність.

Очищене сусло потрібно знову поставити на вогонь довести до кипіння, вимкнути, закрити кришкою і залишити остуджуватися.

Далі невелику частину сусла потрібно злити в склянку, остудити до 35 градусів і додати до наявної консистенції дріжджі.

Десь через 15 хвилин у склянці почнуть проявлятися перші ознаки бродіння. Далі, коли основна частина сусла охолоне до неї необхідно влити вміст склянки і всі компоненти ретельно змішати.

Після наявну консистенцію необхідно перелити в бутель, закупорити її за допомогою гідрозатвору і поставити в темне місце для бродіння.

Через тиждень, в чисті пляшки (пластикові) необхідно додати залишився мед розбещений і з’єднаний при кип’ятінні з водою, до нього додати основне сусло, перелив його дуже акуратно з бутля, без осаду.

Ще смачненьке:  Компот з полуниці

Пластикові пляшки повинні бути заповнені на 2/3 за обсягом. Далі потрібно стиснути руками пластмасові пляшки так, щоб рідина дійшла до самого горлечка, а після закрити їх кришками.

Отримана, таким чином, медовуха має дозрівати, перебуваючи в прохолодному місці, ще два тижні. Через це час ароматний і смачний напій буде готовий до вживання.

Рецепт 5. Медовуха в домашніх умовах з додаванням малини

Інгредієнти:

• Мед – 0,5 кг.

• Малина – 0,5 кг.

• Вода – 2 л

• Дріжджі (сухі) – 30 гр.

Спосіб приготування:

Мед необхідно влити в закипілу воду і проварити його там 5 хвилин на маленькому вогні, постійно помішуючи.

Далі малину потрібно розтерти і додати до наявної рідини. Далі отриману консистенцію необхідно остудити, а потім додати до неї заздалегідь розчинені дріжджі.

Потім ємність з медовим сиропом потрібно закупорити і витримати процес бродіння близько 2 днів. Далі напій необхідно процідити. Розлити по пляшечках і залишити на 2 тижні в прохолодному місці настоюватися. По закінченні цього часу наивкуснейшая медовуха буде готова.

Приготування медовухи в домашніх умовах – невеликі хитрощі та корисні поради

• Основою для приготування якісної та смачної медовухи, є правильно підібраний мед, потрібного сорту і консистенції. Правильний вибір меду – це складова майбутнього напою з його неперевершеним ароматом і смаком.

• Під час виготовлення медовухи, а саме при процесі розпускання меду і його кип’ятінні необхідно наглядати за підготовку консистенцією щоб уникнути пригорання і загоряння продукту.

• Для того щоб зовнішній вигляд медовухи не вийшов каламутним, піну надходить при варінні сусла необхідно постійно знімати.

• Вживати медовуху краще в охолодженому вигляді.

• Для отримання насиченого смаку в медовуху можна додати лимонник, вийде справжній напій богів.

• Зберігати медовуху доцільніше в холодильнику або льосі при температурному режимі від +5 до+10 градусів. Також напій краще зберігається розлитий в бочки або скляну тару, без прямого попадання сонячних променів.

• Не можна медовуху заморожувати, інакше напій втратить смак і всі свої корисні і цінні якості.

• Пити медовуху, особливо якщо вона солодка на смак краще закушуючи динею, грушею або сиром будь-якого виду, але хорошої якості.