Кекси з родзинками по ГОСТу

Ідеальний кекс з родзинками: рецепт по ГОСТу або домашня випічка?

Кекси з родзинками по ГОСТу

Абревіатура ГОСТ у багатьох відклалася у пам’яті, як міра непогрішності технологічного процесу в харчовій промисловості. З нею пов’язані спогади з «совкового» дитинства про свіжої випічки, щоранку наповнює своїм ароматом хлібні магазини і кондитерські. Багато хто вважає, що стандартизація – межа досконалості. Чи це Так?

Стандарти існують і зараз, але, на жаль, вони не в повній мірі задовольняють запити споживачів. Одна з причин втрати якості – конкуренція, яка спонукає виробників до пошуку дешевої сировини, застосування хімічних добавок, зміни технічних умов для зниження собівартості.

Звичайно, Дсту радянських часів теж було властиво схвалення більш економних технологій, але в умовах ринку вимоги до якості продуктів катастрофічно знижено порівняно з дотаційними умовами підприємств харчової промисловості СРСР. Промислові стандарти створені виключно для масового виробництва продуктів харчування, і ставитися до них треба, як до способу регулювання загальних правил приготування чого-небудь, а не як до ідеального рецепту кекси по ГОСТу або іншому продукту промислового виробництва.

Зате у домашньої випічки – свої стандарти, і вони залежать тільки від уміння і смаку господині дому, її бажання принести задоволення своїм близьким. Ці критерії важливіше економічних розрахунків. Для тих, хто не впевнений у своїх силах, важливо розуміти: якщо хоча б раз доводилося мати справу з одним з видів тіста, кекс приготувати не складно, тому що це – найлегший вид здобного тіста. Якщо уважно придивитися і проаналізувати, легко виявляється схожість у технології приготування всього асортименту випічки, придуманого людством.

Кекс – слово, що позначає солодкий і дуже здобний хліб англійського походження, торт – італійського, паска – здоба з грецьким корінням, пиріг, коровай – російські варіанти солодкої випічки. Потреба в приготуванні солодкого сакрального хліба, що символізує зміну часів року, пов’язану з посівними роботами або збором врожаю, весілля, народження або смерть, домовитість і благополуччя існує з тих пір, як люди почали вирощувати зерно.

Потреба в промислових стандартах для продуктів харчування виникла в останні десятиліття, і вона пов’язана не з загальними принципами приготування, а більше з санітарними нормами, усередненими оцінками якості продуктів масового виробництва. На домашній кухні справа йде інакше: кожна господиня сама собі технолог, і немає необхідності в контролі, коли випікаєш щось смачне і солодке для своїх близьких.