Віскі в домашніх умовах

Віскі в домашніх умовах – як його роблять? Кращі рецепти віскі з самогону, секрети, технологія та рекомендації

Віскі в домашніх умовах

На сьогоднішній день рецептур, з яким готується віскі, величезна безліч, все залежить від виробника.

Тому виготовляючи віскі в домашніх умовах, не варто переживати з приводу того, що ви можете помилитися зі смаком.

Дана стаття буде присвячена рецептурами, за якими можна приготувати віскі з максимально наближеним до оригіналу смаком.

Віскі в домашніх умовах – загальні принципи

Найвідомішими країнами-виробниками вважаються Ірландія і Шотландія. Технологія виробництва цього алкогольного напою в цих країнах суттєво різниться. Наприклад, шотландці виготовляють цей алкогольний напій з більш різким смаком. Згідно технології, в Шотландії під час процесу висушування солоду як паливо використовується торф, що надає віскі легкий димний присмак. Що стосується Ірландії, то вони не застосовують торф під час сушіння солоду, а процес перегонки роблять 3 рази, що надає їх віскі м’який смак.

Витримка напою проходить в дубових бочках. В цілому принцип приготування віскі дуже схожий з самогоном тому, незважаючи на всі зусилля виробників, повністю прибрати з присмак напою сивушних масел не виходить, не допомагає навіть багаторічна витримка. Тому при виготовленні віскі будинку за основу потрібно брати саме самогон.

Оскільки рецептура напою, яку завезли в Шотландію прибулі з арабських країн ченці, які взяли в свою чергу його від хрестоносців, не потребувала в наявності серйозного оснащення, то і приготування віскі в домашніх умовах – цілком реальна задача.

Ячмінний солод

Ячмінний солод – один з найважливіших компонентів у виробництві більшості міцних алкогольних напоїв, в тому числі і віскі. Придбати його можна в спеціалізованих інтернет-магазинах (середня вартість 2-3$ за 1 кг), або на великих продовольчих ринках у місцях, де продаються крупи, там солод буде коштувати трохи дешевше. Крім цього, ячмінний солод можна зробити і вдома, але для цього потрібно буде чекати мінімум 2-3 тижні, щоб проросли зерна, хоча сама процедура не така вже й складна.

Для виготовлення домашнього віскі знадобиться 2 кг солоду на 8 л напою, солод при цьому обов’язково повинен бути сухим і мелкодробленым.

Дубова кора або тріски

Стосовно дубової кори, то для виготовлення віскі не знадобиться небагато, досить, що вона могла покрити дно банки або іншої посудини, в якому буде настоюватися напій. До речі, замість дубової кори можна також використовувати тоненькі дубові дощечки. Перш ніж опустити на дно, кору або дощечки рекомендується обпалити, це додасть напою приємний димний присмак, хоча альтернативою торфу це навряд чи можна назвати.

Але краще все ж буде використовувати не кору, а тріски. Готувати її потрібно так:

  • беремо дубове поліно і дробимо його на тріску;
  • тріска заливається водою і настоюється протягом доби, воду періодично потрібно міняти;
  • додаємо соду (1 ст. л. на 5 л води). У розчині з содою потрібно тримати 6 годин.
  • зливаємо содовий розчин і промиваємо тріски чистою водою;
  • пропарюють тріску на звичайному ситі протягом двох годин над парою.

Технологія виготовлення віскі:

1) Зерна ячменю замочують і пророщують кілька днів до перетворення в солод;

2) Солод просушується в печі при помірній температурі;

3) після просушування солод подрібнюється до розмірів крупи;

4) потім подробленный солод змішують з гарячою водою і витримують певний час;

5) рідина, яка вийшла в результаті, називається сусло. Його відокремлюють від подробленного солоду, охолоджують і переливають в тару для бродіння;

6) в сусло додають дріжджі і залишають їх на пару днів для бродіння;

7) сусло перетворюється в брагу і її переливають в куб для перегонки;

8) після першої перегонки в звичайному кубі брага перетворюється в спирт-сирець, після повторного гону повинні бути відділені «головний» і «хвостова» частини дистиляту;

9) отриманий в результаті подвійної перегонки дистилят переливають в дубову бочку, щоб він остаточно дозрів.

Найшвидший і простий варіант – наполягання горілки або самогону протягом пари тижнів. Даний варіант найбільш легкий, проте, морального задоволення від такого напою, як від благородного віскі, ви навряд чи отримаєте.

Тому, якщо ви хочете в результаті отримати практично оригінальний смак, доведеться піти більш тривалим шляхом. Такий напій буде і випити не гріх, і на святковий стіл для гостей виставити можна.