Віскі в домашніх умовах

Віскі в домашніх умовах – як його роблять? Кращі рецепти віскі з самогону, секрети, технологія та рекомендації

Віскі в домашніх умовах

На сьогоднішній день рецептур, з яким готується віскі, величезна безліч, все залежить від виробника.

Тому виготовляючи віскі в домашніх умовах, не варто переживати з приводу того, що ви можете помилитися зі смаком.

Дана стаття буде присвячена рецептурами, за якими можна приготувати віскі з максимально наближеним до оригіналу смаком.

Віскі в домашніх умовах – загальні принципи

Найвідомішими країнами-виробниками вважаються Ірландія і Шотландія. Технологія виробництва цього алкогольного напою в цих країнах суттєво різниться. Наприклад, шотландці виготовляють цей алкогольний напій з більш різким смаком. Згідно технології, в Шотландії під час процесу висушування солоду як паливо використовується торф, що надає віскі легкий димний присмак. Що стосується Ірландії, то вони не застосовують торф під час сушіння солоду, а процес перегонки роблять 3 рази, що надає їх віскі м’який смак.

Витримка напою проходить в дубових бочках. В цілому принцип приготування віскі дуже схожий з самогоном тому, незважаючи на всі зусилля виробників, повністю прибрати з присмак напою сивушних масел не виходить, не допомагає навіть багаторічна витримка. Тому при виготовленні віскі будинку за основу потрібно брати саме самогон.

Оскільки рецептура напою, яку завезли в Шотландію прибулі з арабських країн ченці, які взяли в свою чергу його від хрестоносців, не потребувала в наявності серйозного оснащення, то і приготування віскі в домашніх умовах – цілком реальна задача.

Ячмінний солод

Ячмінний солод – один з найважливіших компонентів у виробництві більшості міцних алкогольних напоїв, в тому числі і віскі. Придбати його можна в спеціалізованих інтернет-магазинах (середня вартість 2-3$ за 1 кг), або на великих продовольчих ринках у місцях, де продаються крупи, там солод буде коштувати трохи дешевше. Крім цього, ячмінний солод можна зробити і вдома, але для цього потрібно буде чекати мінімум 2-3 тижні, щоб проросли зерна, хоча сама процедура не така вже й складна.

Для виготовлення домашнього віскі знадобиться 2 кг солоду на 8 л напою, солод при цьому обов’язково повинен бути сухим і мелкодробленым.

Дубова кора або тріски

Стосовно дубової кори, то для виготовлення віскі не знадобиться небагато, досить, що вона могла покрити дно банки або іншої посудини, в якому буде настоюватися напій. До речі, замість дубової кори можна також використовувати тоненькі дубові дощечки. Перш ніж опустити на дно, кору або дощечки рекомендується обпалити, це додасть напою приємний димний присмак, хоча альтернативою торфу це навряд чи можна назвати.

Ще смачненьке:  Кефіру з молока в домашніх умовах

Але краще все ж буде використовувати не кору, а тріски. Готувати її потрібно так:

 • беремо дубове поліно і дробимо його на тріску;
 • тріска заливається водою і настоюється протягом доби, воду періодично потрібно міняти;
 • додаємо соду (1 ст. л. на 5 л води). У розчині з содою потрібно тримати 6 годин.
 • зливаємо содовий розчин і промиваємо тріски чистою водою;
 • пропарюють тріску на звичайному ситі протягом двох годин над парою.

Технологія виготовлення віскі:

1) Зерна ячменю замочують і пророщують кілька днів до перетворення в солод;

2) Солод просушується в печі при помірній температурі;

3) після просушування солод подрібнюється до розмірів крупи;

4) потім подробленный солод змішують з гарячою водою і витримують певний час;

5) рідина, яка вийшла в результаті, називається сусло. Його відокремлюють від подробленного солоду, охолоджують і переливають в тару для бродіння;

6) в сусло додають дріжджі і залишають їх на пару днів для бродіння;

7) сусло перетворюється в брагу і її переливають в куб для перегонки;

8) після першої перегонки в звичайному кубі брага перетворюється в спирт-сирець, після повторного гону повинні бути відділені «головний» і «хвостова» частини дистиляту;

9) отриманий в результаті подвійної перегонки дистилят переливають в дубову бочку, щоб він остаточно дозрів.

Найшвидший і простий варіант – наполягання горілки або самогону протягом пари тижнів. Даний варіант найбільш легкий, проте, морального задоволення від такого напою, як від благородного віскі, ви навряд чи отримаєте.

Тому, якщо ви хочете в результаті отримати практично оригінальний смак, доведеться піти більш тривалим шляхом. Такий напій буде і випити не гріх, і на святковий стіл для гостей виставити можна.

Приготування віскі в домашніх умовах

Для приготування домашнього віскі нам знадобляться такі інгредієнти:

 • пшеничне борошно – 1 кг;
 • кукурудзяні насіння – 8 кг;
 • ячмінний солод – 7 кг;
 • дріжджі – 100 г;
 • кип’ячена вода – 30 л;
 • дубова бочка і тирсу; тирса;
 • самогонний апарат;
 • ємність на 50 л.

Отже, з інгредієнтами розібралися, переходимо безпосередньо до самої технології виготовлення цього благородного напою:

1) для початку потрібно розмолоти кукурудзяні зернятка до стану дуже дрібних крупинок (або підготувати вже готову магазинну крупу);

2) у ємність 50 л засипаємо муку пшеничну і кукурудзяну крупу, розмішуємо, додаємо в суміш воду і ставимо на вогонь;

3) потім отримана суміш вариться на повільному вогні 4, 5 години, періодично не забуваємо помішувати;

4) після цього суміш знімається з вогню і накривається старими ковдрами або утепленими речами;

Ще смачненьке:  Вівсяний квас

5) коли сусло розігріється до 30 °C, в нього потрібно покласти дріжджі, перемішати, і доповісти ячмінний солод;

6) потім залишаємо всю суміш на 7-8 днів, щоб вона забродила. Якщо брага буде трохи гірчити, не переживайте, це цілком нормальне явище;

7) після того як суміш забродила, з отриманої браги починаємо робити самогон, причому перегнати його краще 2 рази;

8) потім проводиться етап очищення. Його потрібно проводити за допомогою звичайного активованого вугілля з аптеки, дробленого на дуже дрібні частини. Поміщаємо в звичайну лійку по шарах: марлю, вату і активоване вугілля. Через такий «фільтр» потрібно провести весь підготовлений самогон;

9) якщо вам не вдалося знайти дубову бочку, на завершальному етапі виготовлення віскі можна використовувати дубові тирсу. Їх треба розкласти на дні ємності, куди буде переливатися очищений самогон;

10) ємність (або декілька ємностей) добре закорковуємо і залишаємо наполягати на рік.

11) всі, домашній віскі готовий!

Віскі з «димним» присмаком

Щоб приготувати домашній віскі з присмаком диму, нам знадобляться наступні інгредієнти:

 • хороша горілка – 1 л;
 • «рідкий дим» – 2 краплі;
 • аптечна дубова кора -50 г;
 • херес натуральний – 30 мл;
 • цукровий сироп – 2 ст. ложки;
 • домашній самогон – 50 г;
 • шафран – 25 г;
 • скоринка чорного хліба;
 • листя оману – 20 р.

Процес виготовлення домашнього віскі «з димком» виглядає так:

1) беремо склянку (200 мл), заливаємо в нього дубову кору і залишаємо на 2 години настоятися, потім фільтруємо вміст в окрему ємність;

2) в отриману настоянку додаємо пару крапель «рідкого диму» (більше ні в якому разі не можна, це зіпсує продукт!). Якщо під рукою не виявилося «рідкого диму», як альтернативу можна використовувати цукор. Беремо шматочок цукру, підпалюємо його і тушкуємо в настоянці. Для більшого ефекту процедуру слід повторити кілька разів;

3) потім настоянку заливаємо цукровий сироп. Якщо ви готуєте шотландський віскі, тоді потрібно залити 1 ложку сиропу – якщо ірландська – 2 ложки;

4) після цього додаємо сюди ж самогон і наш «херес»;

5) далі найважливіший етап – потрібно розбавити нашу настоянку горілкою, яка залишилася. Робити це потрібно не кваплячись, по ковточку куштуючи одержаний у нас напій. Справа в тому, що одразу визначити потрібну кількість горілки виходить не завжди, тому за необхідності доливаємо в настоянку необхідну кількість.

Основна частина процесу завершена. Залишилося лише додати нашому напою відповідний відтінок. Щоб це зробити, у нас є аж 4 варіанти:

1) шафран (25 г), який був попередньо залитий склянкою горілки і витриманий 2 тижні (не забувайте щодня збовтувати);

Ще смачненьке:  Домашнє вино з винограду з рукавичкою

2) скоринка чорного хліба, яка була попередньо висушений і истолчена в порошок, залита водою і витримана 2-3 дні в сухому теплому місці;

3) листя оману (20 г) заливаються горілкою (200 мл), закупорюються, і наполягають в теплому місці кілька днів;

4) харчовий барвник.

Таким чином, приготований домашній аналог віскі розливається в пляшки з-під «фірмового» напою, і відрізнити його від справжнього зможе лише спеціаліст.

Прискорений рецепт віскі на самогоні

Втім, далеко не у всіх людей є можливість чекати цілий рік, щоб отримати якісний віскі. Для людей, які хочуть дещо прискорити процес, але кілька погіршивши якість напою, існує рецепт приготування віскі із звичайного, вже готового самогону.

Бувають випадки, коли віскі потрібно приготувати якомога швидше, і саме для таких випадків придуманий рецепт виготовлення цього напою з самогону.

Для початку нам потрібно алкогольна основа. Для цього нам потрібна горілка або розбавлений спирт, але найкращим варіантом буде використання самогону.

Отже, в ємність, де буде настоюватися віскі (можна скористатися банкою) заливаємо алкогольну основу. Потім потрібно додати подрібнений деревне вугілля в кількості 20 г на 1 л напою. Як альтернативний варіант, можна використовувати аптечний активоване вугілля, для цього нам знадобиться 10 таблеток.

Також нам знадобиться дубова кора або тріска. Беремо 1 ст. л. дубової кори, а також 6-7 заздалегідь подрібнених ягід кураги і чорносливу і додаємо їх в наш домашній віскі.

Приготування закінчені, далі йде наполягання. Ємність, у якій буде настоюватися наш майбутній віскі потрібно підбирати таким чином, щоб напій її повністю заповнював. Справа в тому, що від кількості повітря в ємності безпосередньо залежить підсумкове якість напою, тому постарайтеся заповнити її повністю.

Рекомендований термін настоювання – 2 тижні, але якщо не вистачає терпіння або підтискає час, можна і раніше. Перш ніж подати напій до столу, не забудьте його відфільтрувати.

Виготовлення віскі в домашніх умовах дозволяє не тільки отримати напій, дуже близький за своїми смаковими якостями до оригіналу, зроблений своїми руками, але і істотно заощадити на його вартості, так як «фірмовий» віскі – задоволення не з дешевих, і дозволити його собі може далеко не кожен.

Разом з тим рецептів виготовлення цього напою досить багато, адже на сьогоднішній день його виробництвом займаються не тільки в історичних «батьків» напою Шотландії та Ірландії, але і в США, Австралії і навіть Японії, причому смак готового продукту у кожного виробника різний.

Готуйте цей благородний напій будинку і насолоджуйтеся його величним, м’яким смаком!