Вак-біляш

Вак-біляш – соковитий пиріжок на пару укусів! Рецептури різних вак-біляшів: з м’ясом, картоплею, рисом, капустою, грибами

Вак біляш

Вак-біляш він же вак-белиш – це татарський пиріжок, але не простий, а з дуже соковитою і ароматною начинкою.

Випічка ситна і часто замінює основне блюдо.

Вак-белиш подають в обід з мискою бульйону, чаю або просто для перекусу зі склянкою томатного соку.

Але як готуються татарські пиріжки?

Вак-біляш – загальні принципи приготування

Тісто для вак-біляша замішується на кефірі з маслом. Для розпушення використовується сода. Але іноді можна зустріти рецепти татарського страви з дріжджовим або листковим тестом, що також не забороняється.

Начинки у вак-беляше багато і вона переважно складається з сирого м’яса і овочів. Продукти нарізати дрібними кубиками і перемішуються зі спеціями. Іноді частина з них пасерують в маслі.

Що використовують для начинки:

• м’ясо, птицю;

• гриби;

• овочі;

• рис;

• спеції;

• зелень.

Ліпити вак-біляші можна у вигляді звичайних біляшів з дірочкою або без неї. Краще перший варіант, так як в отвір заливається рідина, що забезпечує соковитість начинці. Зазвичай це бульйон, в який може додаватися масло. Іноді дірочку прикривають кулькою з тіста, що імітує корок та вироби на вигляд нагадують маленькі горщики. При додаванні бульйону її піддягають ножем, а потім повертають на своє місце.

Випікаються вак-біляші на деку в духовці. Так як для начинки використовуються сирі продукти, не варто робити високу температуру. Досить 180 градусів.