Сир з сметани на власній кухні

Сир з сметани на власній кухні: три стимулу для домашнього сироваріння. Рецепти найбільш простих і популярних видів сиру з сметани

Сир з сметани на власній кухні

Вперше людство дізналося про сыроделии, як стверджують історики і археологи, сім тисяч років тому. За цей час технологія сирів неймовірно розширилася, як за асортиментом, так і за кількістю країн, в яких вже десятки і навіть сотні років існують свої «фірмові» сири.

Перші види сирів, що з’явилися на зорі цивілізації виготовлялися, звичайно ж, кустарним способом, без застосування варення. Сучасними аналогами тих сирів є сири розсольні, сичужні і вершкові.

Такі види сирів цілком можна зробити вдома, тому що для цього не потрібно додаткового обладнання і можна обійтися тими інструментами і матеріалами, які є на кухні кожної господині. Більш того, для м’яких сирів немає необхідності застосовувати технології спеціальну закваску, і для того, щоб створожить молоко або сметану, можна обмежитися додаванням будь-якого кисломолочного продукту (не пастеризованого) або використанням натуральних окислювачів: винного або яблучного оцту, лимонної кислоти або соку.

Навіщо робити, якщо можна купити? На це питання відповімо відразу, а рішення – особиста справа кожного.

Перша і основна причина – економічна доцільність. Якщо підрахувати вартість сировини для сиру з сметани і порівняти її з роздрібною ціною на подібні види сирів в торговельній мережі, то вигода сама собою стає очевидною. Витрати на сировину, устаткування, його зміст, зарплати працівникам, транспортування, рекламу, упаковку – ось, коротко перелік того, за що повинен заплатити споживач. Якщо виключити з цього списку все, крім витрат на сировину, то вартість будь-якого сиру зменшиться в рази.

Друга суттєва причина: кожна господиня може відчути себе справжнім технологом сироваріння і навіть розробити власний рецепт, удосконаливши, на власний розсуд, наприклад, сир «Фета», що здається їй дуже солоним.

Третя причина, яка випливає з першої: не потрібно забувати про те, що в масовому виробництві не враховуються особисті смаки кожного, а можливість насичення ринку товаром, з чого, зокрема, випливають і розроблені технології консервації, щоб забезпечити більш тривалі терміни зберігання продукту. Термін придатності досягається різними способами: використанням сольових розчинів з підвищеним вмістом солі, домішок (у тому числі тих, які не вважаються дуже корисними) пастеризації, яка, при всьому бажанні, не дозволяє зберегти смак натурального і свіжого продукту. Сир з сметани, виготовлений в домашніх умовах, зі свіжого продукту, без додаткових способів обробки, спрямованих на тривале збереження, можна зробити в потрібній кількості і з’їсти відразу. У нього не доведеться додавати стабілізатори і консерванти, щоб збільшити терміни зберігання.