Домашня кров’яна ковбаса

Домашня кров’яна ковбаса – українське блюдо. Рецепти кров’яної ковбаси в домашній умовах з салом, гречкою, манкою, вершками

Домашня кровяна ковбаса

Кров’яна ковбаса – традиційна українська страва, яку обов’язково готують при забої порося.

Воно займає почесне місце на різдвяному столі біля холодцю і сала.

Готова страва має незвичайний смак і темний колір. Але необов’язково заводити порося або чекати Різдва, щоб поласувати делікатесом.

Сьогодні кров можна купити на м’ясних ринках, а іноді вона зустрічається в магазинах, правда в замороженому або сухому вигляді.

Домашня кров’яна ковбаса – загальні принципи приготування

Кров – основа страви. З неї готують фарш з додаванням інших інгредієнтів. Консистенція зазвичай слабка, кров згортається і густіє при варінні. Також у фарш додають сало, м’ясо, лівер, часник і цибулю. Часто м’ясне зміст розбавляють крупами: манкою, гречкою, перловкою. Ну а особливий смак надають спеції: сіль, перчик, мускатний горіх, гвоздика.

Як начиняють кров’яні ковбаски

Для наповнення домашньої кров’яної ковбаси використовують кишки (черева). Вони можуть бути тонкими і товстими. Штучні оболонки для цього продукту в основному не застосовують. Начиняють кишки за допомогою спеціальної насадки для м’ясорубки у вигляді трубочки, кінці зав’язуються нитками. Якщо насадки немає, то можна використовувати лійку з широким кінчиком або обрізану пляшку. Фарш з крові достатньо рідкий і добре проходить через невеликий отвір.

Як готують ковбасу

Начинені ковбаски перед варінням обов’язково проколюють голкою в декількох місцях. Це робиться для випуску потрапив повітря. Якщо вироби не проколоти, то вони лопнуть в процесі приготування.

• відварюють;

• відварюють і обсмажують;

• запікають;

• відварюють і запікають.

Найпростіше просто зварити ковбаски і прибрати в холодильник, а перед вживанням діставати потрібну кількість і готувати далі.

Як підготувати натуральні оболонки

Кишки (черева) потрібно нарізати шматками до 1 метра, потім добре промити і вивернути на виворітну сторону. Потім їх потрібно натерти сіллю, щоб видалити слиз. Роблять це акуратно, щоб не пошкодити. Оброблені оболонки замочують в розчині оцту для видалення специфічного запаху. Через добу промивають. Замість оцту можна використовувати розчин лимонного соку, відвар цитрусових кірок.

Перед тим як наповнити оболонки, потрібно перевірити їх цілісність. Для цього з крана набираємо воду, обидва кінця потрібно закрити руками. Вода не повинна ніде проступати.