Самса з картоплею – пиріжок зі своїми секретами. Готуємо домашню самсу з картоплею і куркою, цибулею, м’ясом, сиром

Самса – це не зовсім звичайний пиріжок. Він відрізняється приголомшливо соковитою начинкою, яка зазвичай готується з свіжих інгредієнтів. Випікають самсу традиційно в тандирі. Але в сучасних умовах все частіше використовується звичайна духовка. Варіантів тесту, як і начинок, досить багато, ну а найцікавіші зібрані тут.

Самса з картоплею – пиріжок зі своїми секретами. Готуємо домашню самсу з картоплею і куркою, цибулею, мясом, сиром

Самса з картоплею – загальні принципи приготування

Тісто для самси готують просто прісне або листкове. Так як йому потрібно буде лежати в холодильнику, замісити потрібно заздалегідь. Тісто зазвичай розкочують з маслом, скручують рулетом, після чого нарізають поперек шайбами. Кожен шматочок розкачується в досить тонкий коржик, в нього додається начинка з картоплі. Зазвичай використовують сирі коренеплоди, їх очищають і нарізають кубиками, як на манти, дуже часто додають в начинку інші інгредієнти.

Що може бути в начинці для самси:

· цибуля ріпчаста та інші овочі;

· курка або м’ясо;

· гриби;

· сир.

Самсу формують у вигляді трикутника, рідше конвертика. Настоюватися їй не потрібно, можна випікати одразу. Вироби змащують яйцем, часто посипають насінням кунжуту, але не всю поверхню. Просто кидають щіпку в центральну частину. Після випічки самса трохи жорсткувата, це нормально. Гарячі трикутники потрібно скласти один на одного, накрити кількома рушниками. Вже через півгодини випічка стане значно м’якше.