Пісний торт в домашніх умовах

Пісний торт в домашніх умовах – випічка без яєць, молока і масла. Рецепти пісних тортів для віруючих, які люблять солодке

Пісний торт в домашніх умовах

Причини для відмови від вживання продуктів тваринного походження можуть бути різними. Але як бути з солодкою випічкою, де майже завжди присутні яйця, молоко, вершки, вершкове масло і сир?

Невже відмова від жирів і білків тваринного походження означає прощання з «солодким життям»?

Пісний торт в домашніх умовах – загальні принципи приготування

Рецептів тортів та інших кондитерських виробів з інгредієнтами тваринного походження існує приголомшуюче кількість, але для людей, які дотримуються дієти, переконаних вегетаріанців, дотримують пости, пов’язані з релігійними переконаннями, не все так просто.

Звичайні кондитерські вироби, випічка, відповідно до рецептури і технології приготування, крім інших інгредієнтів, включають:

 • Молоко;
 • Сир;
 • Вершкове масло;
 • Вершки;
 • Яйця;
 • Желатин.

Для пісної випічки ці продукти неприйнятні, але солодощі, тим не менш, з раціону не виключаються. Серед рослинних продуктів можна підібрати заміну тваринним жирам і білкам, з тими ж фізичними та біохімічними властивостями, щоб рецептів приготування пісного торта в домашніх умовах було якомога більше.

Харчовою промисловістю розроблений і виробляється цілий ряд спеціальних продуктів, які замінюють, наприклад, молоко і молочні продукти:

 • мигдаль,
 • кокос,
 • соя,
 • арахіс,
 • льон,
 • морські водорості.

З перерахованих рослин отримують масло, молоко, вершки, сир, так як їх біохімічний склад близький до вмісту білків, жирів і необхідних амінокислот у молочних продуктах тваринного походження. Ці продукти можна придбати або приготувати самостійно, але в цьому випадку випічка пісного торта в домашніх умовах займе більше часу.

Можна використовувати для приготування тіста будь рафінована рослинна олія, наявне на кухні. Головна умова використання нерафінованої олії: його запах повинен гармонійно доповнювати аромат кондитерського виробу. Якщо у пісному торті присутні горіхи, можна сміливо додавати в тісто таке ж масло.

Для кремів у пісному торті краще все ж використовувати кокосове масло, виготовлене в промислових умовах. Воно має достатню жирність, що забезпечить крему потрібну структуру, схожу за зовнішніми ознаками на вершковий (натуральний) крем.

Наступний момент: у будь випічці досить часто використовується желатин, який, як відомо, має тваринне походження. Замінити його можна агар-агаром, що виготовляється з водоростей. Крім того, два-три яєчних білка можна замінити водним розчином агару, у співвідношенні один до двох: агар – 1 частина, вода – 2 частини. Так можна отримати аналог білково-горіхового (повітряного) тесту або білкового крему.

Пористу і пишну структуру тесту в пісної випічки можуть цілком забезпечити розпушувач, амоній, пекарський порошок або звичайна харчова сода, гашене оцтом або будь-яким кислим соком – для випічки краще використовувати нейтральний за смаком і запахом сік лимона.

Важливий момент: якщо використовуєте соди як розпушувача, то пам’ятайте, що її надлишок, крім обсягу додасть тесту специфічний присмак, не дуже приємний, а тісто вийде темним і сухим. Щоб цього не сталося, використовуйте соду в поєднанні з амонієм (1:1). Всі розпушувачі потрібно намагатися додавати в останню чергу, перед відправкою тіста в духовку: потрібно зробити так, щоб реакція розпушувача закінчилася в той момент, коли виріб вже покриється рум’яною скоринкою. Це забезпечить випічці максимальний підйом.

Для досягнення вологості готового тіста можна, крім води або кокосового (соєвого) молока використовувати фруктові або овочеві пюре (яблука, банани, гарбуз, морква).

Будь торт повинен мати аромат, характерний для кондитерського виробу без використання ванілі, кориці, какао, цитрусів не обійтися. Особливо ці компоненти допоможуть нейтралізувати небажані запахи розпушувачів, які в звичайній, непостной, випічці допомагають приховувати молочні білки і жири тваринного походження. Тому обсяг всіх рослинних ароматів, для поліпшення смакових якостей, у пісних виробах краще збільшити мінімум у півтора рази.