Листкова випічка з яблуками

Листкова випічка з яблуками …не відмовлюся! Рецепти листкових пиріжків з яблуками в духовці з домашнього і купленого тіста

Листкова випічка з яблуками

Що головне в солодкій листкової випічки? Хрустке шарувату тісто і соковита начинка! Яблучна – один з кращих варіантів: фрукти доступні круглий рік, порівняно недорогі, так і підібрати сорт за смаком нескладно. Ну а ще, якщо не лінуватися, то можна приготувати начинку з різних сортів, а дітвора хай гадає, чия слойка смачніше.

Листкова випічка з яблуками – загальні принципи приготування

• Готуючи пиріжки з яблучною начинкою, беруть прісне або дріжджове листкове тісто. Його можна придбати в магазині замороженим або приготувати самим. Як правило, випічка з домашнього тесту виходить смачніше, але з покупного її приготувати набагато швидше.

• Яблука для начинки можна використовувати різних сортів, все залежить від смаку. Фрукти використовують самі по собі, або змішують з іншими продуктами: сиром, родзинками, горіхами, гарбузом.

• Очищені від шкірки фрукти нарізують кубиками або подрібнюють великою теркою. Яблучну начинку з нарізаних фруктів попередньо тушкують з вершковим маслом і цукром. Подрібнена теркою м’якоть попередньої підготовки не потребує, дрібна стружка і так добре пропарится.

• Пиріжки формують у вигляді прямокутників, квадратів і трикутників. Тісто розкачують одним великим пластом, після чого нарізають квадратами. Якщо пиріжки передбачено випікати в невеликих формочках, з тестового пласта кухлем видавлюють кола трохи більшого діаметру, ніж форма.

• Щоб краї сухого листкового тіста щільно склеювалися і надалі не розпадалися, їх бажано перед формуванням пиріжка зволожити водою або яйцем. Поверхню пиріжків обов’язково проколюють для виходу пари в декількох місцях і змащують збовтаним яйцем.

• Випікають листкові пиріжки з яблуками, при температурі нагрівання духовки 180 градусів. Час, що витрачається на приготування, залежить від розміру виробів. Зазвичай пиріжки витримують в духовці до появи золотистих відтінків на тесті, на що йде не більше 20 хвилин.