Хліб з родзинками

Рецептури білого і житнього хліба з родзинками для духовки і хлібопічки. Традиційна національна випічка – хліб з родзинками

Хліб з родзинками

Родзинки вважався воістину царським частуванням, а тому не дивно, що наші предки, насамперед, спробували з його допомогою «облагородити» і без того дорогоцінний хліб. Результат виявився настільки вдалим, що і донині, булочки, пряники і, само собою, буханці з родзинками стоять осібно серед хлібного асортименту і подаються до столу найчастіше свят і особливих випадків.

Хліб з родзинками – загальні принципи приготування

• Тісто для випічки хліба з родзинками можна вимісити на воді, молоці або сироватці. Борошно використовують як пшеничне, так і житнє, нерідко змішуючи обидва види.

• Щоб хліб добре піднявся і його м’якуш був пористим, заміс проводять з додаванням дріжджів. Можна брати як свіжі, так і сухі, ще звані «швидкими», дріжджі.

• Будь-тісто для випічки хліба обов’язково підсолюють і підсолоджують цукром-піском або медом. У нього завжди додають рослинне або розтоплене вершкове масло. Так як такий хліб більшою мірою відноситься до здобної випічки, нерідко тісто вимішують з яйцями.

• При вимішування або випіканні будь-якого виду хліба з родзинками в хлібопічці, слід суворо дотримуватися послідовність закладки продуктів в її чашу. Завжди спочатку вливають рідку основу (воду, сироватку або молоко), потім додають цукровий пісок із сіллю і тільки після цього всипають борошно. Дріжджі кладуть у невелике поглиблення в муці. В останню чергу в чашу всипають родзинки та інші додаткові складові тіста, наприклад, очищені насіння соняшника чи гарбуза.

• Родзинки для приготування хліба слід брати без кісточок, згодиться як світлий, так і темний його вигляд. Перед додаванням в тісто його обов’язково промивають або ошпарюють окропом, після чого добре обсушують. На родзинки не повинно залишатися вологи.

• Готові буханця витягують з форми або хлібопічки відразу після випічки і поміщають для охолодження на решітку, щоб хрустка скоринка не була вологою. Деякі види житнього хліба протягом першої години після випічки охолоджують, обернувши у вологий рушник.