Вінегрет з картоплею

Вінегрет з картоплею: ідеї для повсякденних і святкових салатів-вінегретів з картоплею

Вінегрет з картоплею

Так сталося, що вінегрет у всьому світі вважають традиційним «Російським салатом».

Виною тому, вже став широко відомим, курйозний випадок.

Служив при дворі російського імператора кухар-француз виголосив слів «вінегрет», побачивши як російський кухар заправляє салат оцтом.

Російський кухар подумав, що так називається приготований салат у Франції; це слово йому сподобалося і з тих пір російський класичний вінегрет стали називати «оцтом», правда – французькою мовою.

Взагалі, багатокомпонентні салати з’явилися в російській кухні завдяки впливу французів, яких з часів Петра Великого було привезено до Росії чимало, щоб прищепити руським боярам європейські манери. У російській кухні салати складалися, як правило, з одного інгредієнта, а оцет на Русі був відомий з початку Візантійського періоду, з прийняття християнства. Ще один цікавий факт: мариновані оцтом подрібнені овочі, м’ясо і рибу брали з собою в походи мореплавці, нерідко поєднуючи продукти в одній бочці, а допетровська Русь практично не мала виходу до моря. Може бути тоді, завдяки першим морським подорожам, і з’явився вінегрет? Правда, квашена капуста, яку наші предки навчилися готувати ще в дохристиянські часи, досі є чисто російської складовою частиною вінегрету, тому що в такому поєднанні салат з оцтової заправкою досі готують тільки в Росії.

Що стосується європейської кухні, то під словом «вінегрет» в ній мається на увазі салатна заправка, до складу якої входить оцет. Рецептів салатних заправок існує неймовірне безліч, що робить асортимент салатів ще більш різноманітним.