Як засолити сьомгу в домашніх умовах

Як засолити сьомгу в домашніх умовах: з медом, лимоном, горілкою. Швидкі способи посолу сьомги в домашніх умовах

Як засолити сьомгу в домашніх умовах

Червоне м’ясо делікатесної сьомги – це дуже смачно, корисно і красиво.

Рибка прикрасить святковий стіл і порадує домашніх.

З неї можна робити канапе або начинку для млинців – в будь-якому вигляді вийде дивовижно смачне блюдо.

Знаючи, як засолити сьомгу в домашніх умовах, можна в будь-який час насолоджуватися свіжим, тане в роті рибним делікатесом.

Як засолити сьомгу в домашніх умовах – загальні принципи приготування

Для засолювання хороша частина філе рибки, хоча в принципі можна солити окремо черевця або стейки. Якщо в наявності ціла непатрана тушка, її потрібно обробити на шматки дуже гострим ножем. Попередньо рибину обмивають холодною водою, промакивать паперовою серветкою.

Потім потрібно відокремити голову, вирізати зябра, зробити довгий глибокий розріз вздовж хребта, починаючи з головної частини. Сенс в тому, щоб розділити тушку на дві половини: одну з хребтом і одну філейну. Хребет акуратно знімається за допомогою ножа. Перед засолюванням потрібно вирізати жирне черевце, видалити плавники, а тушу нарізати на шматки.

Можна купити готове філе або стейк, щоб не возитися з обробленням. Як посолити сьомгу в домашніх умовах? За допомогою одного з трьох способів.

1. Суха засолювання. Підготовлене філе треба засипати за смаком крупною сіллю (можна взяти морську), загорніть у папір і 12-14 годин тримати в холодильнику. Залишки солі зняти ножем, а рибку відправити на стіл.

2. Швидка засолювання під гнітом. Шматок нарізати на порційні шматочки (можна взяти рибні обрізки), посипати сумішшю солі і цукру, взятих у пропорції три до одного, прибрати на шість-вісім годин в холодильник під гніт.

3. Соління в розсолі. Зварити розсіл з солі і цукру з додаванням улюблених трав, оцту і спецій. Шматок риби залити охолодженим і процідженим розсолом, тримати в холодильнику від одних до двох діб, щоб отримати малосольну або добре просолену рибу.

В якості додаткових компонентів при засаливании риби можна використовувати лимон, міцний алкоголь, перець різних видів, зелень, прянощі. Для засолювання краще не брати металевий посуд, щоб не надати м’ясу характерний присмак. Хороший і звичайний пластиковий харчової контейнер, і скляна ємність.