Лаваш в домашніх умовах

Лаваш в домашніх умовах – рецептура різних коржів. Корисні поради та рецепти лавашів в домашніх умовах

Лаваш в домашніх умовах

Лаваш – чудова альтернатива хліба. Мало того, з популярних східних коржів можна приготувати найрізноманітніші страви. Особливо активно використовується вірменський лаваш, на основі якого можна приготувати сотні страв. Але і товсті коржі не менш смачні. Але справжнім поціновувачам східного хліба не завжди вдається придбати дійсно смачний і свіжий лаваш. Так, чому б його не приготувати?

Лаваш в домашніх умовах – загальні принципи приготування

Тонкий лаваш (вірменський) являє собою полотно, що нагадує папір. Найчастіше готується з прісного тіста. Лаваші у вигляді коржів готуються на основі дріжджів або кисломолочних продуктів. В ідеалі їх готують в тандирі, але зараз навіть східні пекарі все частіше звертаються до сучасної техніки, щоб полегшити процес.

Основою будь-якого лаваша є борошно, яку потрібно просіяти, змішати з рідиною і сіллю. Дріжджове тісто вистоюється в теплі не менш години. Але якщо підйом слабкий, то час можна збільшити. Прісного тесту потрібно полежати не менше 20 хвилин, щоб набухла клейковина, маса стала більш еластичною, легше розкочувалася і не стягувалася.

Кількість борошна в рецептах приблизне і може незначно змінюватися в залежності від вологості продукту. Потрібно просто знати, що тісто для прісного лаваша має бути максимально крутим, його вимішують до тих пір, поки вона не перестане брати борошно. Консистенція дріжджового тіста повинна бути більш м’якою, повітряної, щоб дріжджі змогли піднятися.