Домашнє вино з винограду з рукавичкою

Домашнє вино з винограду з рукавичкою – вихід з положення! Технологія виготовлення домашнього вина з винограду з рукавичкою

Домашнє вино з винограду з рукавичкою

Немає гідрозатвору?

Ну та гаразд!

Допоможе зробити домашнє вино звичайна медична рукавичка.

Вона толково розповість і покаже, в якій стадії напій, не дасть йому перекиснуть і здорово полегшить процес.

Домашнє вино з винограду з рукавичкою – загальні принципи приготування

Хороше вино виходить тільки з сухого, зібраного в сонячну погоду врожаю. Бажано, щоб після дощу пройшло не менше трьох днів. Не можна використовувати обсыпавшиеся на землю ягоди, інакше напою з’явиться землистий смак.

Основні правила:

1. Вибирайте стиглий виноград. В недозрілих ягодах багато кислоти. У сильно переспілих виноградинах могло початися вже оцтове бродіння, яке все зіпсує і вино не вийде.

2. Ягоди не миють, так як на них розташовані природні дріжджі. Але перебрати виноград потрібно ретельно прибрати гниль, сміття, листочки, павутину.

3. Давити виноград потрібно руками, маточками, ну або ногами, як це робили раніше. Не рекомендується для подрібнення ягід використовувати техніку, яка може пошкодити кісточки, зіпсувати смак напою.

4. Для домашнього вина з винограду з рукавичкою зручно використовувати великі банки 10-20 літрів зі стандартним горлечком. При цьому ємність наповнюється не більш ніж на¾. Повинно залишатися місце для піднімається при бродінні піни.

5. Не можна використовувати при виноробстві металеві предмети. Розмішувати майбутній напій потрібно дерев’яними, скляними ложечками, лопатками.

Рукавиця виступає гідрозатворів. Вона не дає надходити в напій кисню, але через маленьку дірочку на пальці поступово випускає газ, що накопичився. За ступенем надутий визначають активність бродіння. Якщо вино грає жваво, то рукавичку додатково фіксують гумкою.

Домашнє вино з винограду з рукавичкою (універсальна технологія)

Проста рецептура домашнього вина з винограду з рукавичкою, яку можна зробити з будь-яких сортів-білих, рожевих, чорних. Можна змішати кілька видів, якщо потрібно визначити залишки врожаю.

Інгредієнти

• 10 кг винограду;

• 50-100 г цукру на 1 літр соку.

Приготування

1. Сухий виноград потрібно обібрати від сміття, передавити руками, не залишаючи жодної цілої ягідки.

2. Складіть мезгу у велику емальовану каструлю або в бік, накрийте чистою тканиною, залиште в теплому місці на чотири дні. За цей час маса почне бродити, важливо, щоб було місце для піни, як мінімум четверта частина каструлі повинна бути вільною.

Ще смачненьке:  Сухе вино в домашніх умовах

3. Щодня вранці і ввечері перемішуйте масу лопаткою.

4. Через 3-4 дні почнеться активне бродіння, маса буде добре пінитися, підніматися. Саме час видалити мезгу. Густу, верхню шапку збирають руками, добре віджимають, викидають.

5. Сік проціджують через 2 шари марлі, відразу переливають в банки, заповнюючи не більше 70% від усього обсягу.

6. Саме час надіти рукавичку. Не забудьте зробити в одному з пальців дірочку для виходу газів.

7. Тепер ємність потрібно поставити в тепло (від 16 до 25 градусів) для бродіння. Якщо все йде правильно, рукавичка повністю надуется.

8. Внесення цукру. Через 3 дні потрібно спробувати напій на смак. Якщо він стає кислуватий, вносять по 50 грам цукру на кожен літр продукту. Для цього відливають невелику частину напою, змішують з цукром, підігрівають на плиті до розчинення. Теплий сироп змішують з іншою масою.

9. Ще через 3-4 дні напій треба знову спробувати. Якщо з’являється кислота, цукор додають повторно. За активну фазу бродіння (14-28 днів) можна внести до 4 разів, з урахуванням вашого смаку.

10. Приблизно через 3 тижні рукавичка опаде, значить, закінчилася активна фаза бродіння. На дні пляшки з’явиться шар осаду. З нього потрібно злити напівпрозорий напій. Для цього використовують трубочку, напій переливають у чисту банку. Рукавичка більше не знадобиться, банку закривають капроновою кришкою.

11. Тепер піде стадія тихого бродіння або дозрівання. Її тривалість від 40 днів до року. Більше зберігати домашнє вино не рекомендується. За цей час напій буде висвітлюватися, може знову з’являтися осад, який потрібно видаляти. Як тільки вино стане прозорим, його можна перелити в пляшки.

Домашнє вино з винограду з рукавичкою і водою

Технологія приготування більш легкого домашнього вина із винограду із рукавичкою. Додавання води розбавляє нудотний смак, напій виходить приємний, тонкий. Грати такого напою допомагають дріжджі.

Інгредієнти

• 2 кг винограду;

• 400 г цукру;

• 10 г винних дріжджів;

• 3 літри води;

• 1 ч. л. мигдальної есенції.

Приготування

1. Виноград перебираємо, розминаємо, розводимо фільтрованою водою.

2. Залишаємо в теплі на 4 дні, чекаємо, готовності сусла, проціджуємо, віджимаємо рідина.

3. Додаємо 200 г цукру, дріжджі і мигдалеву есенцію, розмішуємо.

4. Надягаємо рукавички, залишаємо на 4 дні.

5. Додаємо 100 г цукру, розмішуємо і залишаємо для подальшого бродіння. Періодично пробуємо напій, якщо треба, додаємо цукор за смаком.

Ще смачненьке:  Квас з житнього борошна

6. Як тільки рукавичка опаде, треба зняти вино з осаду за допомогою тонкого шланга.

7. Приберіть рукавичку, накрийте банку капроновою кришкою, залиште ще на тиждень. Знову зніміть напій з осаду.

8. Тепер його можна залишити для дозрівання на строк від 1 до 12 місяців.

Домашнє вино з винограду з рукавичкою (кріплене)

Правильно вино набирає градуси за рахунок додавання потрібної кількості цукру. Але в домашніх умовах домогтися фортеці більше 10 градусів складно. У такому разі використовують для кріплення спирт.

Інгредієнти

• 5 кг винограду сорту «Ізабелла»;

• 600 г цукру;

• 1 літр спирту;

• 100 г цукру на кожен літр соку.

Приготування

1. Розімніть ягоди, накрийте кришкою, залиште на три дні.

2. Процідіть сік, відіжміть всю мезгу, додайте цукровий пісок, відразу висипайте всі 600 грам. Розмішуйте до тих пір, поки не розчиняться всі крупинки.

3. Тепер майбутнє вино потрібно перелити в банку, надіти рукавичку, залишити на 10 днів.

4. Тепер потрібно додати цукор з розрахунку 100 г на кожен літр, при цьому додаючи 200 мл води. Якщо у вас 5 літрів напою, потрібно 500 г цукру і літр води. Прогрійте суміш на плиті.

5. Додайте теплий сироп у вино, знову натягніть рукавичку, залиште для бродіння ще на 5 днів.

6. Тепер потрібно додати спирт з розрахунку 200 мл на літр напою. Виливайте відразу в вино, розмішуйте, натягуйте рукавичку. Чекайте завершення бродіння.

7. Як тільки рукавичка опаде, потрібно злити вино з осаду, прибрати на дозрівання.

Домашнє вино з винограду з рукавичкою (соку)

Готувати вино можна з виноградного соку. Але в цьому випадку він повинен бути свіжим і тільки що приготованим. Виймайте сік будь-яким зручним способом.

Інгредієнти

• 10 кг винограду;

• 5 р концентрованих винних дріжджів;

• 3 кг цукру.

Приготування

1. З винограду потрібно вичавити сік, змішати з половиною цукрового піску і винними дріжджами до розчинення, перелити в банку.

2. Встановіть рукавичку з маленькою дірочкою, залиште на строк від 20 до 28 днів.

3. Кожні 5 днів пробуйте смак вина, якщо відчуєте кислоту, додавайте ще цукор з розрахунку 50 г на літр.

4. Як тільки напій перестане грати, зніміть його перший раз з осаду.

5. Закрийте капроновою кришкою, опустіть в підвал. Температура повітря не повинна перевищувати 15 градусів.

Ще смачненьке:  Покрокові рецепти освіжаючого домашнього білого квасу. Унікальний, корисний і освіжаючий напій на вашому столі!

6. Через місяць можна повторно зняти напій з осаду. Залиште вино для дозрівання на 3-4 місяці.

Домашнє вино з винограду з рукавичкою «Мускатне»

Рецептура мускатного, купажного вина, для якого знадобиться два сорти винограду: «Ізабелла» і «Лідія». Але особливий аромат напою додасть суміш з шавлії, дубової кори і бузини.

Інгредієнти

• 1,2 літра соку з винограду «Лідія»;

• 0,8 літра соку «Ізабелли»;

• 320 г цукру;

• кора дуба, шавлія, квіти бузини.

Приготування

1. Готуємо чистий виноградний сік. Для цього добре розминаємо ягоди, залишаємо на кілька годин. Потім руками добре віджимаємо мезгу, напій проціджують через два шари марлі. Фільтрувати сік не потрібно.

2. Відміряє кількість соку кожного виду, дотримуючись рецептури.

3. Додається 200 г цукрового піску, все ретельно розчиняється, встановлюється рукавичка.

4. Вино залишається до закінчення фази активного бродіння. Кожні 3-4 дні у нього додають по ложці цукрового піску для підтримання процесу.

5. Як тільки рукавичка опаде, треба зняти напій з осаду.

6. Налити вино в чисту банку. Саме час додати марлевий мішечок шматочком кори дуба, шавлією, квіточкою бузини. Багато не потрібно.

7. Закрийте, залиште на місяць.

8. Тепер вино потрібно повторно зняти з осаду. Цей мішечок з ароматними добавками потрібно видалити.

9. Якщо аромат вина недостатньо насичений, можна додати новий мішечок з корою дуба і шавлією, залиште напій дозрівати ще на 2 місяці.

Домашнє вино з винограду з рукавичкою – корисні поради та хитрості

• Оптимальна температура для бродіння вина з світлих ягід від 18 до 22 градусів. Якщо напій готується з винограду темних сортів, то він буде краще грати при 20-28 градусах.

• Домашнє вино погано піддається зберіганню. Воно чудово стоїть у підвалі протягом одного року при температурі до-10 градусів, далі смак погіршується.

• У виноробстві дуже важливо не прогавити етапи, щоб вино не перекисло, не перетворилося в оцет. Зазвичай для цього заводять спеціальний календар, в ньому зазначають строки і кількість добавок, період бродіння, температуру в приміщенні. Шляхом проб і помилок знаходять свій ідеальний рецепт.

• Якщо літо було дощове, виноград кислий або не встиг дозріти на сонечку, сміливо збільшуйте кількість цукру.

• Виноград дуже швидко перетворюється в оцет. Тому зібраний виноград потрібно переробляти відразу в цей же день.