Черешня у власному соку

Вчимося консервувати черешню у власному соку різними способами. Основи технології заготівлі черешень у власному соку будинку

Черешня у власному соку

Приставка «у власному соку», звучить майже як «по-домашньому» в меню дорогого ресторану. Одразу чекаєш сильного природного смаку, відсутності ароматизаторів та інших доповнень. Зазвичай так і буває. Продукти, приготовані за такий, і схожої з нею технології, як правило, проходять кропітка відбір і тривалу термічну обробку.

У випадку з черешнею це має особливий сенс. Смачні, соковиті ягідки чудові свіжими, а ось компоти з них досить грубі. Доводиться додавати інші плоди, багато цукру. Зате черешеньки «у власному соку» ніякими такими вадами не володіють. Процес смакової екстракції буквально витягує з них смакові компоненти, додатково посилюючи їх.

Черешня у власному соку – загальні принципи приготування

• У власному соку черешню можна законсервувати не одним способом: з кісточками і без них, з цукром і без нього, заливши водою і навіть без неї.

• Для консервування переважно брати м’ясисті сорту. Саме така черешня легше віддає свій сік. Ягідки повинні бути щільними, без гнильних пошкоджень і, звичайно ж, без черв’ячків.

• Перед консервуванням ягідки обов’язково перебирають. Навіть одна зіпсована здатна зіпсувати цілу банку з консервацією. Після цього відривають «хвостики» і ретельно промивають під проточною водою. Кісточки при необхідності видаляють.

• Оброблені ягоди щільно укладаються в чисті стерильні ємності, далі надходять згідно з рецептурою.

• Перш ніж закатати може знадобитися пастеризувати укладені в неї ягоди. Але є рецепти черешні у власному соку і без пастеризації продукту. Також існують рецептури, які передбачають пастеризацію ягід перед закачуванням, в духовці. В цьому випадку банки перед закладкою не стерилізують.

• Металеві кришки, якими закривають консервацію, обов’язково кип’ятять і насухо обсушують. Не можна кришки обтирати рушником, вони повинні висохнути самостійно.

• Прокип’яченими сухими кришками покривають після пастеризації банки і герметично закривають закаточним ключем. Після, банки перевертають і вкривають на ніч або до повного охолодження ковдрою.

• Черешня у власному соку, законсервована на зиму – не тільки джерело вітамінів. Такі ягідки чудово підходять для випічки, пудингів, булочок і пиріжків.

• Консервованими черешенками можна доповнювати киселі і компоти, або прикрашати желе.