Збиті вершки в домашніх умовах

Робимо збиті вершки в домашніх умовах – прикрашаємо будні! Немає настрою, дитина вередує – зробіть збиті вершки

Збиті вершки в домашніх умовах

З вершків можна приготувати не тільки десерти або кондитерські вироби з вершковим кремом.

Хоча, звичайно, торт із кремом зі збитих вершків – більш легкий варіант для тих, хто стежить за своєю фігурою.

Крім вершкового масла з вершків виготовляють сири, і ще їх можна використовувати для приготування різноманітних овочевих, м’ясних, рибних і грибних страв: ніжних вершкових супів, запіканок, пюре.

Кулінарія – така ж наука, як і всі області знань, де багато вже відкрито, але ще більше належить відкрити.

Робимо збиті вершки в домашніх умовах – основні технологічні принципи

Сучасна промисловість випускає різноманітний асортимент вершків:

  • Згущені вершки з цукром або без нього;
  • Згущені вершки з кавою або какао;
  • Сухі вершки;
  • Вершки питні з жирністю 8-20%, середньої жирності – до 30%, жирні – 30 – 65%.

Їх класифікують, в першу чергу, по жирності. Від відсотка вмісту жиру в молочному продукті залежать способи його кулінарної обробки. Збивати можна, в принципі, вершків будь-якої жирності, використовуючи в якості доповнення всілякі загусники. Але для збивання та отримання крему придатні, так звані, кулінарні або кондитерські вершки з вмістом жиру 33%. Більш жирний продукт використовується для виготовлення сметани, деяких видів сиру та вершкового масла.

Багато початківці кулінари намагаються уникати страв, для приготування яких необхідний вершковий крем. Насправді в його приготуванні немає нічого складного. Потрібно всього лише неухильно дотримуватися деякі технологічні прийоми. Якщо слідувати порадам професіоналів бездоганно, то приготувати знаменитий крем «Шантильї» – справа п’яти хвилин. Не більше!

Трохи історичних фактів, так би мовити, для більшої впевненості у своїх кулінарних здібностей:

Метрдотель старовинного замку зовсім не був кухарем, так і «розумною» кухонної техніки в ті часи ще не існувало. Незважаючи на це, його кулінарне винахід став класикою жанру.

Все, що потрібно для приготування крему «Шантильї» – це:

1. Дуже чиста, неокисляющаяся посуд – краще вибирати все ж нержавіючу сталь. Чому? По-перше, вона не б’ється, на ній не залишаються сліди подряпин від механічних пошкоджень віночком або іншими предметами: по-друге, металеву миску можна спокійно залишити в морозилці і навіть забути про неї, і вона не трісне від холоду. Для чого? Тому що для збивання потрібна дуже холодна ємність. Звичайна кераміка і скло від різкої зміни температури можуть, м’яко кажучи, швидко зіпсуватися.

2. Без міксера, звичайно можна обійтися, але збивання простим віночком займе трохи більше часу. Якщо ви багато часу проводите на кухні, то міксер, блендер і інша кухонна техніка необхідні, щоб після приготування обіду залишалися сили на спілкування з вдячними членами сім’ї, для яких, власне, і витрачається така колосальна енергія.

3. І остання умова – свіжі і якісні вершки. Без виконання цієї вимоги точно не обійтися.

Переходимо до найголовнішого питання – як правильно збивати вершки?