Торт «Стьопка-растепка»

Домашній листковий торт «Стьопка-растрепка» – смак дитинства! Рецепти листкового тіста і кремів для торта «Стьопка-растрепка»

Торт «Стьопка растепка»

«Стьопка-растрепка» – торт хуліганський, і за назвою, і за рецептурою.

Листкові коржі так і норовлять не вийти, крем підгоріти, а ще дітвора, того й гляди, стягне те чи інше. Загалом, задачка непроста, але зате який результат! Уявляєте собі шикарний торт Наполеон, тільки хрусткий? Ось таким він і буде – справжній домашній торт.

Торт «Стьопка-растрепка» – загальні принципи приготування

• Коржі для торта випікаються тільки з листкового тіста. Рецептури його приготування засновані на використанні підмороженого вершкового масла або маргарину і охолоджених додаткових складових.

• Щоб коржі вийшли шаруватими, слід чітко дотримуватися рекомендацій по приготуванню тіста. Подрібнений вершковий жир спочатку змішують з борошном, перетираючи руками або рубаючи ножем до утворення виразною дрібної крихти. Відразу за цим тісто додають інші продукти. Цукор, сіль або лимонну кислоту попередньо розводять у рідких складових. Тісто вимішують довго, щоб від тепла рук не підтанули дрібні шматочки жиру – це важливий момент, на який варто звернути особливу увагу. Після замісу його обов’язково витримують у холодильнику.

• Охолоджене тісто розкачують тонкими пластами бажаної форми, але не все відразу. Його розбирають на шматочки, які залишають в холодильнику. Дістають по одному, безпосередньо перед розкочуванням. Якщо заздалегідь заготовити всі коржі і залишити їх в теплі, жир підтане, і шаруватої структури не вийде.

• Для випічки тісто акуратно перекладають на застелений пергаментом деко і поміщають в прогрітий до рекомендованих 180 градусів духовку. Час випічки залежить від духовки. Тісто пропікається швидко і вимагає регулярного спостереження за процесом. Коржі можна діставати, як тільки вони придбають золотистий відтінок.

• Для просочення торта готують масляний крем зі сметаною, вершками, варена або цільним згущеним молоком. В нього можуть додаватися подрібнені горіхи. Нерідко перед накладенням крему коржі додатково змащують джемом.

• Верх і бічні поверхні торта «Стьопка-растрепка» прийнято обсипати дрібної крихтою, для приготування якої залишають один корж й обрізки, що залишилися після вирівнювання країв. Щоб торт добре просочився, його не менш ніж на вісім годин поміщають в холодильник.