Салат з куркою, ананасами і волоськими горіхами

Салат з куркою, ананасами і волоськими горіхами – королівський смак! Цікаві ідеї

Салат з куркою, ананасами і волоськими горіхами

Одна з найдавніших страв, придуманих людиною – салат.

За різноманітністю рецептів салати в сотні разів перевершують всі інші категорії страв, відомих у світовій кулінарії.

Без них не обходиться ні на сніданок, ні на обід, а іноді і вечерю.

Досить згадати традиції російського застілля, яке завжди починається з декількох найпопулярніших салатів, вважаються обов’язковою програмою святкового меню і ознакою багатого і щедрого частування.

Само собою зрозуміло, що будь-яка господиня, приготовившая десяток салатів і здивувала гостей новими і оригінальними рецептами має право пишатися собою і цілком обґрунтовано розраховувати на загальне захоплення.

Салат з куркою, ананасами і волоськими горіхами – основні технологічні принципи

Саме легке блюдо, яке можна приготувати навіть за 5 хвилин, з продуктів, наявних у наявності – салат. Якщо є ще й майонез, а цей соус, незважаючи на численні попередження дієтологів і експертів в області здорового способу життя та раціонального харчування, як і раніше, майже через три століття, займає саме видне місце на полиці холодильника, то придумати новий рецепт, скажімо, салату з куркою, ананасами і горіхами не представляє ніякої праці.

З відомих категорій салатів, правда, для заявлених інгредієнтів за способом приготування краще виключити теплі салати: горіхи в поєднанні з підігрітою соковитою м’якоттю ананасів виглядають дивно і не дуже апетитно.

– Куряче м’ясо в салаті може бути вареним або копченим, або і те, і інше відразу. Салат з горіхами і куркою буде виглядати дуже по-азійськи, якщо шматочки м’яса перед закладкою в блюдо попередньо обсмажити. В цьому випадку дуже доречна гостра заправка, солоні або мариновані інгредієнти, а ананас можна використовувати в якості пікантного доповнення.

– Ананас володіє особливою речовиною, здатним розщеплювати тваринний білок настільки швидко, що процес перетравлення м’яса в організмі скорочується в рази, в присутності цього соку фрукта. Власне, бромелайн починає працювати вже в салатнику, тому його розщеплюють властивості потрібно враховувати: ніколи не зберігайте салати з ананасом більше двох годин і додайте шматочки ананасів у м’ясні салати буквально за 5 хвилин до подачі на стіл. З цієї ж причини такі страви готуються в невеликих кількостях, так що ні про які заготівлях «на потім» тут не може бути мови.

– Горіхи для м’ясного салату з куркою можуть служити як рівноправним компонентом, так і маленькою деталлю соусу. Ступінь їх подрібнення залежить від задуму кухаря, але не слід нехтувати загальними канонами, керуючими гармонією консистенції і смаку, а також естетичного вигляду, який повинен викликати апетит. Якщо всі компоненти страви нарізані маленькими акуратними кубиками, ядра горіхів повинні виглядати відповідно. Якщо нарізка салату витримана в середземноморському стилі, то можна зробити широкий жест і покласти навіть цілі половинки ядер волоського горіха.