Простий торт на кефірі

Простий торт на кефірі: рецепти випічки на будь-який смак. Домашні технологи про приготування простих тортів на кефірі

Простий торт на кефірі

Кефір – не тільки корисний і дієтичний кисломолочний продукт, але і привід зайнятися приготуванням якого-небудь простого домашнього торта.

На кефірі, особливо в тих випадках, коли строк його вживання, як напою, підійшов до кінця, виходить чудова домашня випічка.

Тому не викидайте «зіпсований» кефір: він все ще корисний.

Простий торт на кефірі – основні технологічні принципи

Пишна здоба, пироги або інша випічка – мрія кожної господині. Дріжджове тісто у нас прийнято готувати для пирогів, кулеб’як, розтягаїв та інших видів класичної випічки

Тісто на основі кефіру теж можна використовувати для перерахованих виробів. Але його, в будь-яких варіаціях– на кефірі, кисляку або на сметані – найчастіше використовують для приготування різноманітних домашніх тортів.

Молочнокислі бактерії покращують тісто і роблять готові вироби пишними і легкими, поряд з іншими компонентами тортів, що забезпечують пористу структуру. Їх дія аналогічно роботі дріжджів, що потрапляють у сприятливе поживне середовище, для якої ацидофилий, лакто – і біфідобактерій є ті ж цукор і борошно.

Правда, молочні мікроорганізми працюють повільніше, ніж їх «колеги по цеху», але їх активності для отримання м’яких і пористих коржів для тортів цілком достатньо. Тим більше, що до складу тесту для тортів входять і інші компоненти, також сприяють отриманню необхідної текстури. Наприклад, збиті яйця і масло додатково насичують тісто бульбашками повітря. Тривалість і інтенсивність збивання у перерахованих продуктів різна, що теж необхідно враховувати при з’єднанні інгредієнтів тесту. У таких випадках механічну обробку тіста необхідно проводити окремо, і тільки після з’єднувати компоненти тіста з різними властивостями. Знання елементарних законів біохімії в цій справі будуть не зайвими.

Так, кефір не вимагає тривалого збивання, для цього інгредієнта, а точніше – молочних бактерій, необхідно харчування (цукор і борошно), тепле і вологе середовище, достатній час для того, щоб тісто, в результаті їх роботи наситилося бульбашками повітря. Прискорює швидкість цієї реакції лужне середовище, в якій газообмін відбувається набагато інтенсивніше. Тому в тісто на основі кефіру часто додається сода та інші розпушувачі. Сода входить також в склад інших видів прісного тіста без кефіру, але в обов’язковому «супроводі» її оцтом або лимонним соком. Для тесту на кефірі використання додаткових кислих компонентів необхідно тільки в тому випадку, якщо необхідно відрегулювати співвідношення кислого і лужного середовища.