Солодкий суп

Не компот і не кисіль – солодкий суп на радість усім! Холодні і гарячі солодкі супи – рецепти для малюків і дорослих

Солодкий суп

Солодкі супи не настільки поширені, як заправні, або, скажімо, супи-пюре.

І якщо у вашому меню вони відсутні, то, мабуть, варто спробувати хоча б парочку.

Холодні, солодкі, чудово підходять і в жарку пору і просто в полудник.

Супи з морожених фруктів і ягід так і просяться на стіл пізньої весни, щоб наповнити раціон вітамінами.

Дітям, особливо примхливим, можна приготувати такий суп, прикрасивши його цілими ягодами, а ось «угорський» і «латвійська» підійдуть скоріше дорослим.

Солодкі супи – загальні принципи приготування

• Солодкі супи готують не тільки з свіжих стиглих плодів – фруктів і ягід, у хід йдуть і сухофрукти і навіть гарбуза.

• До солодких супів можна віднести і молочні супи, приготовані на або розведеному молоці з додаванням достатньої кількості цукру і ароматизовані ваніллю або корицею.

• «Бульйон» в ягідних і фруктових солодких супах може складатися не тільки з компотів, холодні солодкі супи готуються безпосередньо з м’якоті фруктів і ягід і розбавляються ряжанкою, яку при бажанні можна замінити рідким, питним йогуртом, вершками або кефіром.

• Компот для десертних солодких супів можна приготувати не тільки на воді, але і на основах з освітлених соків і навіть у розведеному водою вини. У процесі варіння алкоголь випаровується, а суп насичується тільки смакові якості вина. Звичайно ж, кількість вина в супах мінімально і використовується воно виключно заради додання своєрідних, характерних ноток.

• У відвар як фрукти, так і ягоди вводять невеликими скибочками, кубиками або протертими. У такому вигляді зазвичай додають гарбуз.

• В супи можна додавати окремо відварені крупи, найчастіше це рис. Рецептура солодкого супу «по-латиською» передбачає додавання сухарів з житнього хліба, які проварюються разом з ягідним соком.

• Фруктові і ягідні солодкі супи нерідко розводять вершками або сумішшю з вершків і сметани.

• Подаються солодкі супи будь-якого виду як охолодженими, так і гарячими. При подачі десертні (фруктові і ягідні) сервіруються вершками, які можна збити самим чи скористатися збитими вершками в балончику. В молочні кладуть мед або олію.