Варення з винограду з кісточками

Заповнюємо комору – варення з винограду з кісточками. Поповніть своїм рецепти варення з винограду з кісточками

Варення з винограду з кісточками

Вибрати всі кісточки з медових виноградних ягід – заняття вельми непросте. На кожній грона ягідок – десятки, а в скромні таз варення підуть сотні виноградинок.

Але на щастя, варення з винограду з кісточками часом на порядок навіть краще – немає потреби вибирати сорти винограду по одному лише «бескосточному» ознакою.

А значить, беремо той, який пахучіше, солодше, або, якщо хочете, красивіше!

Варення з винограду з кісточками – загальні принципи приготування

• Рецептів варення з винограду з кісточками не так вже й мало. Найчастіше його варять у спеціальних тазиках або товстостінних каструлях за кілька прийомів, на що йде чимало часу. Але є рецептури, що дозволяють приготувати варення за більш короткий термін, і для цього використовують мультиварку або духовку.

• Використовують як темний, так і світлий виноград, головне, щоб ягоди були великими, з щільною шкіркою і при цьому непереспелыми. Краще взяти навіть злегка недозрілий, в цьому випадку варення не потребує додаткових консервантів.

• Перед використанням, виноградинки оббирають з гілочок, ретельно вибираючи сміття і павутину, які збираються на кисточках. Ретельно промивають, по можливості використовуючи теплу воду, прибираючи тріснуті, м’які, і зовсім зелені ягідки. Просушують відібрані чисті виноградинки, розклавши по полотняному рушника або в друшляку.

• Якщо виноградне варення варять з цільних ягідок, то їх обов’язково проколюють в декількох місцях, щоб не лопнули під час варіння. При бажанні виймають кісточки, для цього виноградинки розрізають. Далі надходять згідно з рецептурою.

• Нерідко варення з винограду варять з горіхами (мигдалем або волоськими), часто ароматизують ваніліном, корицею або іншими спеціями.

• При заготівлі по наступним рецептами, варення з винограду з кісточками на зиму потрібно строго дотримуватися правила консервування. Варення розливають у простерилізовані банки тільки гарячим, відразу після приготування, і герметично закупорюють їх спеціальними кришками.

• Скляні ємності попередньо миють у гарячій воді з харчовою содою і стерилізують над парою або в духовій шафі. Металеві кришки для закачування обов’язково кип’ятять і просушують на чистому рушнику.

• Закачування остуджують в перевернутому вигляді, щільно укутавши теплою ковдрою.