Шпроти з салаки в домашніх умовах

Шпроти з салаки в домашніх умовах: смачна економія! Рецепти домашніх шпрот з салаки: з чаєм, лушпинням цибулі, рідким димом

Шпроти з салаки в домашніх умовах

Домашні шпроти з салаки – це одна з найбільш вигідних і смачних страв.

Той, хто приготує хоч раз, більше не захоче йти в магазин за банкою консерви.

Домашні шпроти, як і покупні аналоги, також використовуються для салатів, бутербродів, як доповнення до картопляним гарнірів.

Але як їх приготувати?

Шпроти з салаки в домашніх умовах – загальні принципи приготування

Для страви можна використовувати будь-яку салаку, навіть найдрібнішу. Взагалі, шпроти можна готувати з головами і хвостами. Але робимо для себе. Тому краще витратити трохи часу і позбавитися від всього непотрібного.

Шпроти з салакою в домашніх умовах готують шляхом відварювання в заправці, гасіння або томління в духовці. Також можна скористатися мультиварка. Після приготування салаку остуджують у своїй же заливці. Поки риба гаряча, її краще не чіпати, щоб зберегти цілісність тушки.

Що зазвичай кладуть в заправку:

1. Сіль, цукор. Додають смак.

2. Чорний чай. Дає кольору, а дубильні речовини допомагають зберегти щільність риби і не дають розваритися.

3. Рідкий дим. Кладуть для аромату, але можна обійтися і без нього.

4. Цибулиння. Дає більш яскравий колір і золотистий відтінок. З нею шпроти більше схожі на покупні консерви.

А ось ароматних спецій багато не додають. В основному обмежуються лавровим листом і перцем горошком. Причому закладають в обмеженій кількості, так як в процесі тривалої теплової обробки аромат стає насиченим і важливо не переборщити.

Зберігають готові шпроти в холодильнику. Але часто закочують в банки. У такому випадку при варінні додають оцет, який сприяє кращому зберіганню заготовки.