Молочний кисіль

Традиційні молочні киселі – рецепти від простих до вишуканих. Готуємо та подаємо молочний кисіль швидко і неповторно смачноМолочний кисіль

Про киселі стільки нашим народом легенд та оповідей складено. Явно продукт був популярний і любимо. Готували киселі на різних загустителях задовго до появи картопляного крохмалю. Обіцяли знахарі людям ведмежу силу, так богатирське здоров’я і все від чаші не те напою, не то десерту. Додавали в киселі всі ягоди, що росли навколо та були відомі своєю цілющою силою. Ну а вже молочними киселями славилася Русь споконвіку. Пам’ятайте казки про річках з чарівними кисільними берегами? Неспроста ж непостійна річка з молока, а твердий, надійний берег – кисельный.

Молочний кисіль – загальні принципи приготування

• Солодкий, драглистий, злегка рідкуватий або густої десерт готується на коров’ячому молоці. На приготування чудового молочного киселю не потрібно занадто багато часу. Весь процес триває від моменту постановки змішаних складових на вогонь до закипання.

• Густота киселя досягається додаванням в кипляче або злегка прогріте молоко розведеного крохмалю. На відміну від інших популярних киселів, молочні можна згустити не тільки крохмалем, нерідко замість нього використовують борошно, яйця або ж готують на вівсяному настої, який при тривалому прогріванні густіє.

• Горіхові, шоколадні, гарбузові, карамельні, вівсяні молочні киселі – рецепти прості, а спосіб приготування залежить від продуктів, що входять до складу конкретного десерту.

• Молочні киселі різної густоти можна вживати гарячими, охолодженими або теплими. Густий десерт після приготування поміщають до повного застигання у холодильник, розклавши по невеликих порційних креманках.