Домашня печінкова ковбаса

Печінкова ковбаса домашня – ніякої хімії! Рецепти домашньої печінкової ковбаси з салом, гречкою, манкою, овочами

Домашня печінкова ковбаса

Чого тільки не готують з печінки! Оладки, торти, салати. Її можна тушкувати, смажити, запікати, а ще робити чудові ковбасу. І жоден покупний продукт не зрівняється за смаком і складом з домашнім виробом. В нього можна додавати різноманітні спеції, овочі, крупи і готувати на свій смак. А з-за невеликої вартості ліверу, ціна домашньої ковбаси виходить ну дуже симпатичною. Приготуємо?

Печінкова ковбаса домашня – загальні принципи приготування

Для ковбаси можна використовувати будь-яку печінку. Завдяки додаванню спецій і жирів, продукт виходить соковитим, ніжним. Печінка перед приготуванням потрібно помити, видалити плівки, потім нарізати шматочками і подрібнити. Для жирності часто додається сало, яке також можна перекрутити або просто дрібно порізати. Для соковито кладуть цибулю, можуть додаватися й інші овочі.

Для згущення маси в печінку додаються яйця, манка, борошно, крохмаль. А щоб зробити смак ніжніше можна влити трохи молока або вершків. Немає обмеження за видом і кількістю спецій. Додаємо на свій смак. Печінка чудово поєднується з різними видами перцю, часником, паприкою, майораном, куркумою.

Що начиняють фаршем:

• натуральні кишки;

• штучні оболонки.

Начиняти можна просто маленькою ложечкою, але набагато зручніше використовувати спеціальну насадку у вигляді носика для м’ясорубки.

Все частіше господині проявляють кмітливість і використовують для приготування ковбас підручні матеріали: пакети, рукав для запікання, фольгу і навіть силіконові формочки. Начинені вироби відварюють у воді, запікають або смажать. Іноді одночасно використовується кілька способів приготування. Наприклад, ковбаски відварюють, а потім обсмажують на сковороді або на грилі.