Кекси на кефірі

Випікаємо кексики на кефірі: м’які і повітряні. Підбірка кращих рецептів кексів на кефірі у формочках: солодких і солоних

Кекси на кефірі

Випічка з додаванням кефіру зазвичай виходить пишна і невагомі. Виглядає вона як традиційний кекс або бісквіт, але при цьому тісто для кексів на кефірі набагато простіше в приготуванні і не таке примхливе. Пориста структура, властива такий випічці, пояснюється взаємодією кефіру, що містить кислоту, і соди або розпушувача.

Вироби, приготовлені за рецептами кексів на кефірі у формочках, досить швидко готуються і випікаються, вони підходять для того, щоб швидко «спорудити» що-небудь для раптово наскочили гостей.

Загальні принципи приготування кексів на кефірі

Існує безліч рецептів кексів на кефірі у формочках. Найчастіше їх, звичайно, готують з цукром. Однак можна запекти і не солодкі, а солоні або пряні вироби. Вони підійдуть тим, хто не їсть солодкого, а також можуть бути використані замість закуски або смачного сніданку.

В якості добавок можна використовувати практично що завгодно: родзинки, цукати, фрукти, ягоди, шоколад, варення, згущене молоко. А несолодкі кексики на кефірі можна додати сир, зелень, ковбасу або бекон, шпинат, варену курятину і багато іншого. Забавні вони виходять, якщо вмішати в тісто крихітні суцвіття цвітної капусти. А взагалі, доповнювати якимись добавками рецепт кексів на кефірі у формочках завжди можливо. Тільки стежте за тим, щоб доповнень не було аж надто багато: тісто може погано піднятися.

Для випічки кексів на кефірі краще всього використовувати силіконові формочки. Їх можна навіть не змащувати жиром: випічка однаково легко з них витягується. Якщо силіконових формочок немає, можна використати і металеві, але тоді краще вкласти в них паперові. Це теж хороший варіант. Подавати таку випічку можна прямо в паперовій формочці, що дозволяє брати такі кексики з собою на пікнік або в поїздку, якщо ви не впевнені, що зможете перед їжею помити руки: ці кекси можна їсти, не торкаючись їх руками.

Готові солодкі кексики на кефірі можна посипати цукровою пудрою або покрити помадою або глазур’ю. Несолодкі кекси можна посипати тертим сиром і поставити в духовку на пару хвилин.

У формочки тіста слід наливати не більше ніж до середини, тому що випічка сильно піднімається в духовці.

Готовність кексиків на кефірі треба перевіряти за допомогою скіпки або дерев’яної зубочистки.