Як варити домашній сир

Як варити сир: прості та доступні технології для домашніх сироварів. Як варити домашній сир: рецепти, перевірені часом

Як варити домашній сир

Історики і археологи повідомляють, що перший сир був знайдений в піраміді Хеопса. Більш рання поява сиру, близько семи тисяч років тому, відноситься до сучасної території Близького Сходу і вказується, що сир з’явився випадково, коли араб, купець і мандрівник, взяв з собою в дорогу бурдюк з молоком, яке скисло під променями пекучого сонця пустелі. Мандрівникові нічого не залишалося робити, як з’їсти те, що вийшло з молока, так як іншої їжі у нього не виявилося. Новий продукт йому припав до смаку.

Насправді, і швидше за все, випадково закономірне відкриття сиру відноситься до тих часів, коли людина вперше приручив ссавців, і спробував новий продукт, який потім поліпшував протягом тисячоліть, удосконалюючи технологію сироваріння.

На сьогоднішній день сироваріння – значуща частина доходу від експорту в сорока країнах світу. Сир виробляється практично у всіх країнах світу, і не тільки на промисловій основі. У деяких регіонах домашній сир на столі – традиційна їжа. Рецепти домашніх сирів різні. Його роблять з молока корів, овець, кіз, верблюдиць та буйволиць. За способом приготування розрізняють розсольні, м’які, тверді і перероблені (або плавлені) сири.