Дріжджові булочки

Дріжджові булочки – здобна випічка родом з дитинства. Булочки з дріжджового тіста з родзинками, корицею, цукатами і сиром

Дріжджові булочки

Плюшки називають солодку, здобну булочку з родзинками, корицею або іншими добавками.

Свою назву випічка отримала завдяки своїй сплющеної форми.

При цьому плюшки можна зробити у формі метеликів, равликів, трояндочок, косичок і т. д.

Це дуже смачна, м’яка і повітряна булочка.

Дріжджові булочки – основні принципи приготування

Першим ділом замішують дріжджове тісто для булочок. Це роблять опарним і безопарним способом. Для тесту нам знадобиться борошно, цукор, молоко, яйця, сіль і дріжджі.

У теплому молоці розводять дріжджі, додають трохи цукру і залишають у теплі на кілька годин, поки дріжджі не «прокинутися». Потім дріжджі з’єднують з борошном, додають цукор, сіль і яйця. Замішують м’яке, еластичне тісто. Накривають його рушником і залишають у теплі, щоб тісто підійшло. Бажано його кілька разів обім’яти, і лише після цього приступають до формування булочок. Що стосується борошна, її кілька разів просівають, щоб наситити киснем. Від цього залежить, наскільки пишною ваша випічка вийде.

Способів обробки тіста і формування булочок існує багато. Найпростіший – це розкачати тісто в тонкий пласт, змастити топленим маслом і присипати цукром або розкласти родзинки, цукати або мелені горіхи. Згорнути тісто в рулет і нарізати гуртками. Можна пласт тіста нарізати довгими смужками, потім скрутити їх в джгут і згорнути у вигляді булочки.

Зверху булочки з дріжджового тіста змащують збитим яйцем або змащують сиропом. Можна присипати корицею, цукром або меленими горіхами.

Подають дріжджові булочки з гарячими або прохолодними напоями.