Як варити нут

Як варити нут: особливості приготування бобових. Скільки варити нут після замочування і що приготувати з нього?

Як варити нут

Дуже давній і близький «родич» гороху – нут. Рослина – дуже теплолюбна для вирощування в помірних широтах, тому за сім з половиною тисяч років, ставши їжею римських аристократів і легіонерів, східних дервішів, царів, султанів і простих бідняків, «баранячий горох» – ще досить рідкісний гість у європейській кухні, незважаючи на його цікаві та корисні переваги.

У сучасній світовій кулінарії нут, як одна з овочевих культур, міцно утримує позиції в Північній Африці, Західній і Середній Азії, Туреччині, Пакистані і Індії, Північній Америці та Мексиці. Останнім часом його популяризацією в південних регіонах Росії спантеличені і вітчизняні селекціонери, а раз вчені звернули увагу на овоч і вже вивели деякі сорти, то ця обставина виразно вказує на користь продукту.

В нашій кухні страви з нуту – в деякому сенсі, бобова екзотика. Купити його можна, але варто нут в два рази дорожче звичного гороху при зовнішній схожості. Ось тому, навіть ризикнувши спробувати його з цікавості, домогосподарки часто задаються питанням, як варити нут, чим він відрізняється від звичайного гороху і які страви з нього можна приготувати?

Спробуємо розібратися і відповісти на ці питання.