Домашня ковбаса з яловичини

Як порадувати сім’ю домашньою ковбасою з яловичини? Домашня ковбаса з яловичини: рецепти без сої, консервантів і барвників

Домашня ковбаса з яловичини

Загальні принципи приготування ковбаси з яловичини

Для приготування домашньої ковбаси з яловичини слід вибрати хороші шматки з невеликою кількістю жиру. Краща ковбаска виходить з шиї, але можна взяти і інші частини. Однак треба пам’ятати, що якщо ви взяли шматок від ноги, то страва вийде дуже сухим, жорстким і досить грубим. Щоб зробити ковбасу з окосту більш ніжною і соковитою, до яловичині треба додати трохи свинини, краще жирної.

Існує чимало рецептів домашньої ковбаси з яловичини. Зазвичай це варена ковбаса, але можна приготувати також сиров’ялену або копчену, якщо є коптильня. Існує також кілька варіантів приготування фаршу.

По-перше, фарш може бути приготований з допомогою м’ясорубки з великої або дрібної гратами.

По-друге (і багато хто вважає цей спосіб кращим), м’ясо може бути порублено або порізане на кубики зі стороною 2-8 мм, в залежності від рецепту.

Іноді у фарш для домашньої ковбаси з яловичини потрібно додавати шпик (або сало): або в м’ясорубку, або нарізана так само, як і м’ясо.

Якщо потрібно додати шпик, поставтеся до його вибору дуже уважно. Він повинен бути щільний, білого або трохи рожевого кольору, не липкий і не пухкий, а пружний. Запах від нього повинен бути приємний.

Само собою зрозуміло, що і яловичина повинна бути ідеально свіжа, щільна, із запахом м’яса, без будь-яких сторонніх душков. Якщо є можливість придбати м’ясо у знайомого фермера, то це якраз підходящий варіант. Якщо ні, можна звести знайомство з продавцями на ринку. Постійним покупцям вони часто залишають кращі шматки.

Принісши м’ясо додому, його слід промити і дуже ретельно оглянути, щоб не пропустити осколків кісток, які можуть залишитися в м’ясі після разрубания. Поряд з кісткою м’ясо варто промити, злегка перетираючи її пальцями.

Домашню ковбасу з яловичини покладається готувати на череве (свинячих або яловичих кишках), яка часто стає каменем спотикання для охочих поласувати делікатесом, але не знають, як здобути цей інгредієнт. Звичайно, для сільських жителів або для знайомих фермера придбання черева не являє собою проблеми, так що домашню ковбасу з яловичини ці щасливчики можуть готувати коли завгодно. Але й інші можуть знайти вихід з положення, а саме – придбати череву через інтернет. Поряд з сайтами, які пропонують цей продукт в промислових кількостях, є чимало й таких, які готові продавати зовсім невеликими партіями, придатними для домашнього використання. Зберігати її можна в морозилці, а можна засипати сіллю і просто помістити в холодильник. Готуючи домашню ковбасу з яловичини, перед набиванням череву треба вимочувати 15-30 хвилин.

Готувати домашню ковбасу з яловичини краще великими партіями: частина швидко буде з’їдена, а частина є сенс прибрати в морозилку і діставати у міру потреби.

Сіль краще брати нітратну, з розрахунку 17 г на кілограм м’яса.