Домашній сидр з яблук

Робимо домашній сидр з яблук – натур-продукт! Як підготувати сировину для сидру з яблук в домашніх умовах

Домашній сидр з яблук

Сидр – напій традиційно південно-європейський. У нашій країні, куди більшою популярністю користувалися саме виноградні, а не плодові вина. А що з’явилася, в останні роки на прилавках продукція, нібито зброджених за оригінальними рецептурами, не витримує ніякої критики. Та нам і не до цього, беремо пару відер яблук, і…

Домашній сидр з яблук – загальні технологічні принципи

• Яблучний сидр – легкий алкогольний напій, який цілком можливо приготувати вдома, навіть не використовуючи спеціального обладнання. Досить мати під рукою м’ясорубку або будь-який інший кухонний подрібнювач, велику ємність для приготування сусла та кілька скляних бутлів з встановленими на них гідрозатворів. Також для фільтрації нагоді марля.

• Технологія виготовлення домашнього сидру з яблук складається з таких етапів:

1. збір, відбір і підготовка придатних для приготування напою плодів;

2. отримання з вихідного продукту соку;

3. приготування та зброджування сусла;

4. безпосереднє бродіння;

5. видалення осаду з напівготового напою і його фільтрація;

6. розлив і настій готового продукту.

• Щоб приготувати смачний сидр, слід брати добре дозрілі плоди. Вони не повинні мати ознак гнилі і червоточин, інакше напій буде зіпсований. Фрукти перед використанням бажано не обмивати, їх обтирають полотняним рушником, щоб не видалити з плодів так звані дикі дріжджі, які сприяють швидшому зброджуванню.

• Можна використовувати практично будь-яблука. Комбінуючи різні сорти, щоразу отримують новий смак, аромат і колір готується напою. Традиційно прийнято брати одну частину кислих до двом частинам солодких плодів.

• Для отримання соку підготовлені фрукти неочищеними подрібнюють і залишають, поки пюре не розділитися на макуху і сік, який і зціджують.

• У віджатий сік додають цукор і залишають для подальшого бродіння. Але є рецепти сидру з яблук в домашніх умовах без обов’язкового додавання цукру. Процес зброджування в даному випадку затягується на кілька днів. Приготоване сусло ставлять на час під гідрозатвор. Після того як з нього перестає виділятися газ, готовий сидр фільтрують і направляють на витримку в прохолодне місце, укупорив в чисту тару.

• Нерідко домашній сидр з яблук виготовляють з іншими фруктами, наприклад, грушами, прянощами, лимонною цедрою або з медом