Вино з чорного винограду

Вино з чорного винограду: підготовка сировини та технологія приготування. Рецепти домашнього вина з чорного винограду

Вино з чорного винограду

Виноробство подібне до мистецтва, майстерності його виготовлення вчаться роками. Але, хто не осмілюється, той не творить. Дотримуючись технологію, нескладно приготувати ароматний натуральний напій в домашніх умовах.

Загальні принципи приготування вина з чорного винограду

Етап 1. Віджимання. Відібрані для вина ягоди розім’яти дерев’яною качалкою. Увага! Робити це потрібно акуратно, щоб не роздрібнити виноградні зерна, вони надають гіркоту провину. Саме тому деякі винороби вважають, що краще давити ягоди руками в рукавичках, а в старовину виноград давили ногами, цей епізод показаний у фільмі «Приборкання норовливої».

Етап 2. Бродіння. Підготовлену сировину скласти в ємності для приготування вина, заповнивши їх на три чверті, накрити рушником і поставити в тепле місце на 3-5днів. В цей час мезга буде підніматися на поверхню, протягом дня її необхідно перемішувати з суслом, щоб не закисав. Шипіння і кислуватий запах буде свідчити про успішне бродінні.

По закінченню визначеного строку, мезгу віджати через марлю, друшляк або прес. Сусло профільтрувати і перелити в чисту пляшку (іншу посуд), закрити пробкою з трубкою для виходу вуглекислого газу або медичної рукавичкою. Робиться це для того, щоб виноматеріал не контактував з киснем і майбутнє домашнє вино не скисло. Через два дні додати цукор.

Технологія внесення цукру

Вилити в каструлю трохи сусла, підігріти і висипати цукор. Потім солодкий винний сироп вилити в бутель і знову закрити пробкою або рукавичкою для подальшого бродіння.

У середньому, процес бродіння протікає від тридцяти до п’ятдесяти днів. Показником припинення бродіння служить відсутність бульбашок в банку з водою. За цей час дріжджі осідають на дно, а вино світліє.

Етап 3. Фільтрування. Поставити бутель з вином на піднесення, нижче порожню ємність і через трубочку злити в неї молоде вино з чорного винограду. Процідити через марлю, складену в декілька шарів. Перевірити солодкість напою, при необхідності додати цукор, помішуючи до повного розчинення. На цьому етапі вино з столового можна перетворити в десертне або кріплене.

При виготовленні кріпленого вина додають горілку або спирт. Кріплене вино зберігається довше, але при цьому страждає смак і аромат.

Етап 4. Дозрівання. Повна бутель вина зберігається в погребі або темному підвалі від 60 днів до року. Це час тихого бродіння. Якщо на 3 етапі додавали цукор, то ємність з вином необхідно закрити пробкою з гідрозатворів. У цей час не можна допускати різких перепадів температури, від цього смак вина погіршується.

Коли на дні бутлі з’явиться осад у кілька сантиметрів, прийшов час перелити вино в чистий бутель. Цей процес може повторюватися декілька разів, таким чином, відбувається освітлення вина з чорного винограду.

Етап 5. Заключний. Після дозрівання вино розливають в пляшки. Зберігають у підвалі в горизонтальному положенні.