Омлет класичний

Омлет класичний французький сніданок. Як приготувати омлет класичний: прості і смачні рецепти

Омлет класичний

Треба зауважити, що омлет вважається французьким стравою тому що його назва має чисто французькі корені. Але схоже, що омлет, як і італійська фрикатта, іспанська тортилья, японський змз-райсу, російська драчена і всі страви з збитих яєць в різних кухнях світу були відкриті практично одночасно. Хто є першим винахідником омлету класичного, рівносильні спору, що з’явилося раніше – яйце чи курка.

Варіантів приготування омлету безліч, і кожен можна назвати класичним, якщо враховувати національні особливості тієї чи іншої кухні світу. До речі, французи теж давно готують омлет не тільки з яєць.

Омлет класичний – основні технологічні принципи

Французи вважають, що справжній кухар повинен, в першу чергу, навчитися готувати омлет. Вони мають рацію, тому що до складу класичного французького омлету входять тільки яйця і вершкове масло, не рахуючи спецій. Щоб приготувати з такого мінімального набору продуктів справжній кулінарний шедевр, який полюбився на всіх континентах, потрібно бути професіоналом.

Омлет – смачний і поживний сніданок, який не вимагає великих витрат часу. Його подають як самостійну страву, а також з гарніром – кашею, пюре, овочами. Є варіанти омлету з начинкою. Яйця – продукт, що чудово поєднується з м’ясом, сиром, овочами.

Для приготування омлету важливо дотримувати наступні правила:

Використовуйте тільки свіжі яйця, їх обов’язково треба охолодити, щоб при збиванні домогтися максимальної пишноти.

Багато професіоналів вважають, що для омлету яйця слід збивати тільки виделкою, не застосовуючи віночок або міксер. Звичайно, якщо омлет готується, скажімо, як основа для ролів, і необхідно, щоб він мав більш щільну і пружну консистенцію, то можна використовувати для збивання вилку, тому що процес збивання не вимагає великих зусиль. Але якщо враховувати, що яйця для приготування омлету класичного треба збивати до появи піни на поверхні, то максимально швидко цього можна досягти за допомогою віночка, міксера. Звідси випливає висновок: використовуйте ті інструменти і кухонні пристосування, які є в наявності і максимально зручні в роботі – віночок і міксер були винайдені для полегшення праці на кухні.

Омлет можна готувати в сковороді, запікати в духовці або мультиварці. Потрібно накривати сковороду кришкою в процесі приготування? Якщо у збиті яйця не додаються вершки або молоко, то використовувати кришку немає необхідності. Для отримання більш пишною і вологої консистенції до яєць додають молоко при збиванні і готують омлет в режимі гасіння на сковороді, накриваючи його кришкою. Нерідко використовуються комбіновані варіанти, коли страва починають смажити на сковороді, а потім доводять до готовності в духовій шафі.

Важливо звернути увагу на температурний режим. Перед тим, як вилити збиту яєчну масу в сковороду, посуд потрібно прогріти, але не розпікати її до максимального рівня. Бажано використовувати сковороду з товстим дном і антипригарним покриттям. Омлет повинен смажитися повільно, щоб його поверхня встигла придбати щільну і пружну консистенцію до того, як нижня частина почне пригорати.

В залежності від вимог рецепта додаткові інгредієнти додаються у збиту яєчну масу або викладаються шарами в сковороду. Омлет згортається навпіл, у вигляді рулету, трикутника або конверта. Подають омлет гарячим.