Пиріг на сметані

З якою начинкою приготувати пиріг на сметані: солодкою або м’ясний. Рецепти сметанного пирога з різних видів тіста: авторські

Пиріг на сметані

Пироги – це давня і дуже хороша традиція нашого народу.

При одному згадуванні про пироги в уяві російського людини відразу ж виникає не менше десятка улюблених видів – різних за формою та розміром, зі всілякими начинками, прісних або на дріжджах, солодких і несолодких.

Загалом, достаток таке, що кожен день можна пекти, не повторившись жодного разу – ні за видом тіста, і тим більше, вже, по виду начинок.

Пиріг зі сметаною – загальні принципи технології

Будь-яка господиня знає не один рецепт тіста для пирогів: на сметані, кефірі, кисляку, молоці або на воді. Якщо під рукою не виявилося дріжджів – не біда: без них теж вийде хороший пиріг на сметані. Була б мука, а сметанний пиріг спекти – не проблема.

Вчити, як пекти пироги, не будемо. Просто спробуємо, в двох словах, узагальнити і систематизувати багатовіковий досвід приготування різних видів тіста для пирогів на сметані.

Щоб любителі пирогів мали можливість урізноманітнити свій стіл, нагадуємо, що тісто буває прісним (бездріжджовим) і кислим (на дріжджах).

Дріжджове тісто готують опарним або безопарним способом.

Опарний спосіб полягає в тому, що спочатку готується рідка основа тесту, в яку вводять дріжджі. Коли дріжджі починають працювати, в опару додають борошно і всі сипучі інгредієнти тесту, після чого його вимішують, расстаивают і приступають до формування виробів і випічки.

Безопарний спосіб передбачає одночасне поєднання всіх інгредієнтів тіста і крутий заміс, з подальшою растойкой.

Прісне тісто (без дріжджів) поділяють за способами обробки на наступні види:

листкове,

пісочне,

бісквітне,

млинцеве,

пряничное,

медове,

заварне,

білкове,

тісто для штруделя,

тісто для чебуреків,

пельменний тісто.

Далі обидва види тесту також поділяють на два види:

на здобне тісто, з додаванням:

цукру або його замінників, або меду

яєць або яєчного порошку (меланжу)

масла, рослинного або вершкового масла, або маргарину

молока або кисломолочних продуктів,

горіхів, цукатів, сухофруктів,

ароматизаторів (віддушок): ванілі, кориці, фруктових есенцій, спиртних напоїв.

Асортимент виробів, що випікаються із здобного тіста, настільки величезний, сто варто було б цій темі присвятити окрему і дуже об’ємну статтю.

Тісто без здоби: його замішують на воді, з додаванням або без додавання дріжджів. У таке тісто додають тільки сіль. Для приготування несдобного тесту іноді використовують невелику кількість рослинної олії, але лише для підвищення пластичності тіста.

Чи Не правда, такий «арсенал» видів тіста вражає? А якщо до цього величезного списку додати список начинок для пирогів? Але вже зараз точно зараз займатися не будемо, тому що час вирушати на кухню, щоб встигнути приготувати хоча б один з можливих варіантів конструкції: на сметані, або на звичайній воді, з кислого або прісного тіста.

Пропоновані нижче рецепти, як обміну досвідом, можуть стати в нагоді, принаймні, для стимулювання творчого уяви в найближчий вільний вечір, або позбавити від необхідності думати, щоб ще такого спекти сьогодні.