Вино з білого винограду

Вино з білого винограду: основні етапи приготування плодово-ягідних вин. Секрети домашнього виноробства, тонкощі вина з білого винограду

Вино з білого винограду

У народі виноград світлих сортів називають сонячною ягодою, і це не випадково – грона, що увібрали в себе енергію сонця, ніби світяться зсередини.

Люди, які займаються виноробством в домашніх умовах, знають, що вина з білого винограду чудово охолоджують у спеку і мають більш витончених смаком і плодовим ароматом, ніж напої з червоних і рожевих сортів.

Правда, з їх приготуванням доведеться повозитися, але результат того вартий! При правильному виборі сировини, дотриманні технології і неухильному дотриманні рецептури можна отримати чудове вино.

Підготовка сировини для вина з білого винограду

Білий виноград визріває пізніше, ніж червоний. Щоб вино вийшло ідеальним – ароматним, приємним на смак, м’яким – ягоди повинні бути злегка перезрілими, але в розумних межах. Якщо перетримати виноград на лозі, то замість чудового напою можна отримати невдале вино з не цілком виразним смаком. Варто врахувати, що якщо клімат дуже жаркий і посушливий, то урожай краще зібрати заздалегідь, нехай краще ягоди будуть злегка недозрілими.

Якщо використовується покупної виноград, то грона потрібно уважно оглянути на предмет псування – всі ягоди повинні бути здоровими, рівними, стиглими, без ознак гниття.

Найчастіше для білого вина використовуються наступні сорти винограду:

• «Аліготе»;

• «Біанка»;

• «Рислінг»;

• «Йоханитер»

• «Шардоне»;

• «Валентина».

Червоні і мускатні сорти для білого вина не підходять, так як надають напою надмірну терпкість.

Важливо: період від збору сировини до процесу виготовлення не повинен перевищувати двох днів.

З 10 кілограмів ягід виходить приблизно 7,5 літра соку. З 1 кілограма добірної сировини можна отримати пляшку вина об’ємом 0,75 мл