Єгипетський торт

Єгипетський торт довго готується, але смак – незрівнянний! Рецептура та особливості приготування єгипетського торта на дому

Єгипетський торт

Технологія приготування єгипетського торта непроста. Виготовлення забирає багато часу, але результат вартий того. Якщо хтось запитає вас, чим примітний такий десерт, можете сміливо стверджувати, що мало знайдеться інших, настільки ж солодких. Карамель або горіхова крихта в кремі нагадують піщинки єгипетських пустель, за що торт і отримав таку екзотичну назву.

Єгипетський торт – загальні принципи приготування

• Тісто для горіхових коржів готується тільки на основі пишно збитих з цукром білків, які втручається горіхова крихта. Борошно додається лише в невеликих кількостях або не використовується зовсім.

• Густе білкове тісто розміщують тонким шаром на пергаменті, за яким заздалегідь простим олівцем малюють контури майбутнього коржа. Папір не рекомендується змащувати маслом або присипати борошном, інакше її важко буде відокремити від випеченої заготовки. Щоб отримати рівні краї десерту, можна скористатись формою, дно якої обов’язково треба вистелити пергаментним папером.

• Перед приміщенням тіста в духовку, її обов’язково прогрівають, встановивши температурний режим строго на 180 градусів. На випічку одного коржа йде близько 20 хвилин. Ступінь готовності перевіряють легким натисканням на поверхню – вона повинна пружинити і не липнути.

• Коржі промащують двома видами крему: заварним і вершковим. Заварную кремову масу готують з тих, що залишилися, після приготування тіста, жовтків, на молоці з додаванням вершкового масла. Для вершкового крему добре охолоджені вершки збивають з цукром до отримання щільної, нетекучей маси.

• Самий примітний компонент єгипетського торта – хрусткий шар з карамелі і горіхів. Він готується з окремо звареної цукрових карамелі, яку подрібнюють і змішують з мелкорублеными горіхами і вершковим кремом. Нерідко з цукру і горіхів варять праліне. Після застигання його подрібнюють, перебивши блендером.

• При формуванні десерту коржі промащують по-особливому. Спочатку на горіхову заготівлю наносять заварний крем, після цього змазують вершковим, який попередньо змішують з карамельної крихтою або праліне. Поверхня десерту вирівнюють заварним кремом. Прикрашають єгипетський торт шматочками карамелі або праліне.

• Після виготовлення десерту обов’язково дають постояти в холодильнику не менше чотирьох годин, щоб коржі просочилися, а кремова прошарок застигла.

• Тісто і крем ніколи не підфарбовують і не доповнюють наповнювачами. Для різноманітності можна поекспериментувати зі смаком карамелі або праліне. Карамельну масу для єгипетського торта можна зварити не тільки з цукру, особливий смак, колір і аромат їй додають мед або сік. У праліне можна додати какао, вона облагородить десерт ніжним шоколадним смаком.