Смажений сир в панірувальних сухарях

Смажимо сир в сухарях – домашніх або покупних. Окрема закуска, або ціле блюдо – смажений сир в сухарях

Смажений сир в панірувальних сухарях

Сир, звичайно, смачний і сам по собі, але як не спокуситися додати його в яку-небудь страву? А ще його можна зробити основою страви.

Як? А взяти та й посмажити!

Ну не просто так, а в сухарях, а для більшого ефекту з горіхами, «шубці» або як мінімум з соусом!

Смажений сир в панірувальних сухарях – загальні принципи приготування

• В панірувальних сухарях смажать переважно добре плавляться сорти твердих сирів і тугоплавкі ропні сири: бринза або адигейський.

• Ропні сири нарізають трикутними або прямокутними шматками, а тверді великими кубиками або брусочками різного розміру. Іноді твердий сир натирають на тертці, потім змішують з іншими продуктами і з отриманої маси формують заготовки бажаної форми: кульки, пірамідки та ін

• Щоб ропні сири не втрачали своєї соковитості, а тверді зберігали форму, їх обсмажують в паніровці з мелених сухарів. Таку паніровку можна зробити самим, перемоловши сухарі на м’ясорубці або ж придбати їх вже готовими. Заводська паніровка більш дрібна. Часто фабрична паніровка продається вже приправленою спеціями і прянощами. Зазвичай вона має помаранчевий колір.

• Перед обсмажуванням шматочки сиру або вироби з нього спочатку змочують у збитому яйці або яєчно-молочної суміші і добре обвалюють у сухарях. В яйця додають сіль і спеції, а паніровку змішують з кунжутним насінням. Нерідко сирні брусочки фарширують горіхами або обертають в шубку з картоплі або бекон і тільки потім панірують.

• Обсмажують сирні вироби у фритюрі або меншій кількості олії на сковороді. Опускають тільки в добре розігріту олію і дістають, як тільки паніровка візьметься рум’яної золотистою скоринкою.

• Смажений сир в паніровці з сухарів – універсальна гаряча закуска. Його можна подавати як до свіжих овочів, так і з пивом чи вином, гарячим чаєм або кавою.