Шоколадний заварний крем

Шоколадний крем заварний завжди виходить смачним! Рецепти заварних шоколадних кремів для просочення, начинки і прикраси

Шоколадний заварний крем

Шоколадний заварний крем широко використовується кулінарами. Їм начиняють тістечка, булочки, мафіни, промащують коржі при виготовленні тортів і бісквітних рулетів. Шоколадний крем заварний завжди виходить ніжним, з яскравим смаком, що дозволяє подати його як самостійний десерт. Технологія приготування деяких заварних шоколадних кремів дозволяє використовувати їх для прикраси кулінарних виробів.

Заварні шоколадні креми – загальні принципи приготування

• Смак кремової маси в чому залежить від якості використовуваних продуктів і їх свіжості. Не варто економити, краще підібрати більш дешеву рецептуру. Простіше приготувати більш скромний крем, ніж викинути невдалий.

• Вершкове масло повинне бути натуральним, рекомендована жирність продукту для приготування кремів – на менше 72%. Саме таке масло добре розм’якшується в теплі, а креми на її основі швидко застигають і надалі не тануть.

• Молоко теж має бути жирним і обов’язково свіжим. Лежалий молочний продукт при нагріванні може згорнутися. Для приготування більш легкої кремової маси, молоко можна замінити водою, більш жирної – вершками, процентний вміст жиру в яких не повинна бути нижче 22%. Слабожирные вершки, так само як і залежане молоко при нагріванні можуть створожиться.

• Какао слід брати тільки порошкове. Воно повинно мати насичений темний колір і яскравий шоколадний аромат. При використанні світлого порошку або швидкорозчинного гранульованого какао, шоколадний крем буде мати світлий колір. У деяких рецептурах какао замінюється шоколадом або використовується у поєднанні з ним. Пористий шоколад для приготування крему не годиться, так само не рекомендується брати шоколадні плитки з наповнювачами у вигляді горіхів, родзинок і вафель.

• У заварні шоколадні креми можуть додаватися яйця і згущене молоко. Ароматичні добавки у вигляді кави, ванільного порошку або цукру тільки покращують смак крему.