Пісочний пиріг з яблуками

Безпрограшний варіант десерту – пісочний пиріг з яблуками. Варіанти тіста і начинок для пісочних пирогів з яблуками

Пісочний пиріг з яблуками

Пироги з яблучною начинкою – десерт на всі часи, мабуть, не знайдеться людини, яка їх ні разу не пробував і вже точно більшості вони за смаком.

Пісочні пироги з яблуками рассыпчаты і в комбінації з солодкими яблучними начинками – будь то заливки, або просто шматочки стиглих плодів, створюють неповторний домашній затишок і на сонячній Кубані і в заметенном снігом Заполяр’ї.

Пісочний пиріг з яблуками – загальні принципи приготування

• У класичній рецептурі пісочне тісто складається з таких основних компонентів: борошно, вершкове масло, часто замінити маргарином, цукор, вода, кухонна сіль. Можуть додаватися яйця.

• Є, звичайно ж, і варіації, в які додають сир, сметану та інші продукти або виключають основні, наприклад, розпушувач.

• Кожен вид пісочного тесту передбачає і різні способи його приготування. Пісочне тісто для яблучних пирогів і не тільки для них можна приготувати трьома способами, отримуючи щоразу новий вид цього тесту:

– методом «рубки» (тісто-бриз). Масло або маргарин та інші складові повинні бути охолодженими, причому жири навіть злегка підмороженим. Масло з борошном до стану «крихти» рубають ножем, потім вводять, не перестаючи «рубати», інші інгредієнти і швидко вимішують.

– збиванням (тісто-сюкре). Продукти в цьому варіанті тесту також беруться охолодженими. Спочатку збивають міксером цукровий пісок з маслом до однорідності, потім вводять рідкі складові, і тільки після цього додають борошно.

– класика (тісто-шаблі). Всі продукти повинні бути абсолютно однаковою і, виключно, кімнатної температури. Тому їх заздалегідь дістають з холодильника за 2 години до використання. Перетирають всі інгредієнти в певній послідовності руками. Шаблі можна замішувати таким же способом, як і інші види, з тією лише різницею, що продукти повинні бути обов’язково теплими.

• Тісто-бриз виходить шаруватим, воно ніби поділене на тонкі платівки, що нагадують слюду. Основа з тіста-сюкре завдяки підвищеному вмісту цукру, не шарується, але при цьому стає добре розсипчастою і ніжною. Перевага тесту-шаблі в тому, що воно не «сідає» під час випікання. Його добре використовувати для пісочного яблучних пирогів, що випікаються у формі, з начинкою, що вимагає формування з тіста високих бортів.

• Різноманітність видів пісочного тіста дозволяє приготувати не один вид яблучного пирога: відкритий, закритий, з заливкою, з яблуками на білковій меренге, тертий та інші. І у кожного з них пісочна основа має свою структуру.

• Яблучна начинка може складатися не тільки з одних яблук. Нерідко їх заливають сметаною, додають до них сир, чорнослив і ін

• Яблука краще вибирати слабокислих або осінніх, кисло-солодких сортів, не дуже тверді.

• Для пісочних пирогів яблука використовуються в очищеному вигляді. Їх нарізають, натирають, або просто розрізають на дві частини. У деяких випадках бланшують або припускають у підсолодженій воді.