Бісквіт з вишнею

Бісквіт з вишнею, шоколадом, сметаною, маскарпоне, яблуками. Рецепти повітряного бісквіту з вишнею в духовці і мультиварці

Бісквіт з вишнею

Немає нічого простіше, ніж приготувати бісквітний пиріг до чаю. З роботою впорається і досвідчена, і починаюча господиня. В ягідний сезон готувати страву можна з полуницею, вишнею, смородиною, черешнею, ближче до осені – з яблуками чи грушами.

Дуже простий і смачний бісквіт з вишнею. Повітряне солодкувате тісто в поєднанні з ароматною кислинкою садової ягоди – одне з найбільш вдалих смакових поєднань. Не дуже солодко і зовсім не кисло. На основі бісквітного коржа можна готувати чудові торти з шоколадним або вершковим кремом.

Бісквіт з вишнею – загальні принципи приготування

Основа пирога – правильно приготоване тісто. Щоб воно вийшло повітряним, потрібно довго збивати яйця. Господині часто сперечаються, як це робити правильно. Вважається, що білки і жовтки слід збивати окремо. Змішувати можна тільки після того, як з білків вийшов густий пишний крем. Причому вводити потрібно саме білки в жовткову масу, а не навпаки.

Якщо часу немає або не дуже хочеться возитися, можна збити яйця відразу, не розділяючи на білки і жовтки. Вийде теж дуже добре.

Садову вишню потрібно перебрати, видалити зіпсовані ягоди, обмити і обсушити. Обов’язково вийняти кісточки (з цієї причини у випічці не використовується лісова ягода – занадто вона дрібна). Замість свіжої ягоди можна брати заморожену – це якщо бісквіту з вишнею захотілося взимку.

Випікати пиріг можна і в духовій шафі, і в мультиварці. Духовки у всіх різні, але середня температура приготування не повинна бути вище 220 градусів. Вибирається з урахуванням того, якої висоти форма. Якщо вона висока, бісквіт пропечеться за 40-50 хвилин. У низькій формі все станеться швидше.

Для мультиварки вибирається відповідний режим, час готування, як правило, 60 хвилин. Якщо спеціальної програми немає, можна спекти бісквіт на програмі для молочної каші.

Форму готують звичайним чином: змащують вершковим маслом або застеляють папером для випічки. Чашу мультиварки пергаментом не вистилають.

Перевірити готовність бісквіта з вишнею можна, встромивши в нього сірник або дерев’яну зубочистку. Якщо поверхня залишиться сухою, пиріг готовий. Якщо частинки тесту налипнули, його треба допекти.