Заварний сметанний крем

Заварний сметанний крем – ніжніше не буває! Технологія приготування заварних сметанних кремів для промазування і прикраси тортів

Заварний сметанний крем

Сметанний крем для просочення коржів використовується нерідко, такі креми не тримають форми навіть після додавання олії. Існує кілька способів допомагають згустити такий крем. До одним з них ставиться заварювання кремової маси. Не пробували? Пропонуємо вам кілька випробуваних варіантів.

Заварний сметанний крем – загальні принципи приготування

• Сметанний крем, як і всі кремові маси даного виду, заварюється на яйцях і борошні. Але є рецепти, що дозволяють заварити кремову основу і без цих компонентів. При цьому вихідний продукт анітрохи не поступається за ніжності й легкості крему, приготовленого за класичною рецептурою.

• У приготуванні слід використовувати найбільш жирний і натуральний кисломолочний продукт. Неякісна або маложирная сметана при тривалому прогріванні може розшаруватися. Варто зауважити, що сметана повинна бути тільки першої свіжості, інакше постояв навіть незначний час десерт з таким кремом може призвести до харчового отруєння.

• Сметана може додаватися в крем в кінці приготування, коли заварена основа добре охолола. Нерідко кисломолочний продукт використовують у якості основного, на якому і заварюють кремову масу. В даному випадку її змішують з іншими складовими і прогрівають на самому мінімальному вогні, хоча ще краще для цього використовувати водяну баню, тоді крем гарантовано не пригорить.

• Щоб підфарбувати сметанний крем, або надати йому певний смак у нього можна додати мед, порошком какао або шоколад. При введенні какао і шоколаду, отримують шоколадні креми, при додаванні меду маса набуває легкий відтінок. Додатковий вершковий смак дає масло, яке вмішують у вже готову масу.

• Сметанний заварний крем рідко використовують для оформлення тортів. Зате він добре просочує будь коржі. Щоб прикрасити торт, густоту регулюють додаванням розм’якшеного масла.