Запечені яблука з медом і корицею в духовці

Запекти яблука з медом і корицею в духовці – на радість!
Запечені яблука з медом і корицею в духовці

З неперевершених, за всіма мірками, фруктів – яблук, виходять настільки ж чудові страви та десерти. Неважливо, що ви готуєте – джем, повидло, або випічку, ними начинену. Та й просто загасити яблучка – значить отримати абсолютно фантастичне блюдо. Ну а якщо взятися за справу серйозно, запастися медом, корицею, заздалегідь підібрати не занадто складний рецепт? Точно можна сказати одне – якщо не встигнете вимити жаровню, знайдеться чимало бажаючих зібрати з неї ложкою залишки десерту.

Запечені яблука з медом і корицею в духовці – загальні принципи приготування

• Запекти в духовці з медом і корицею можна цільні плоди, їх половинки або подрібнені фрукти.

• Краще всього використовувати осінні ароматні сорти кисло-солодкого смаку з жорсткою зеленою шкіркою і щільною, але соковитою м’якоттю. Найбільш підходять зовсім прості сорти: «Семеренко» або дрібна «Антонівка».

• Підготовка залежить від способу приготування. Для запікання цілком і половинками відбирають рівні плоди невеликого розміру, без червоточин і вм’ятин. Промиті фрукти насухо обтирають, щоб на поверхні не залишалося навіть крапельки вологи, і надходять згідно з рецептурою. Для запікання шматочками можна взяти і зіпсовані фрукти. При підготовці таких плодів ретельно вирізують зіпсовані місця, намагаючись захопити трохи непошкодженій м’якоті і навколо.

• Розтопленим або рідким медом яблука поливають зверху до або після запікання або закладають продукт воронки, що залишилися після видалення серцевини. Нерідко розтоплений мед змішують з горіхами, і використовують для начинки.

• Мелена кориця додається згідно рецептури або з огляду на свої смакові уподобання. Нею посипають підготовлені фрукти, щоб додати десерту легкий коричнева аромат.