Капуста тушкована в горщику

Рецепти капусти тушкованої в горщику – просто і зі смаком!

Капуста тушкована в горщику

Коли мова заходить про страви з капусти в горщиках, то в пам’яті, в режимі прискореного кадру, один за іншим з’являються рецепти російської кухні, знайомі і улюблені з дитинства, коли вся хата наповнювалася ароматом капусти з м’ясом, з горщика, поширюють справжньої російської печі. Таке диво, як російська піч, зараз можна зустріти, хіба тільки, в музеї етнографії. Але рецепти страв з капусти в горщиках збереглися в великому асортименті, і, на щастя, їх можна легко відтворити в умовах сучасної кухні.

Капуста – рослина-космополіт. Її вважає споконвічно своєю культурою майже все населення планети, тому що її походження до цих пір точно не встановлено. У літописах згадується, що на територію нашої держави капусту привіз князь Олег, повернувшись з Візантійського походу. Письмові джерела про історію російської кухні розповідають, що капуста з’явилася на Русі навіть раніше, і була основою в східнослов’янській кухні ще до розвитку землеробства.

Як би там не було, але такого розмаїття страв з капусти, як у Росії, до цих пір немає ні в одній кухні світу, незважаючи на її географічне поширення та різноманітність видів і сортів. Капусту готують і в Середземномор’ї і на Балканах, і в Азії, і в інших кухнях світу – скрізь є свої рецепти приготування капусти в горщиках, але, при цьому, українській кухні властиво переймати найбільш цікаві кулінарні традиції інших народів, у зв’язку з чим вона завжди набувала і продовжує набувати різноманітність. Тому в сучасних рецептах тушкованої капусти в горщиках нерідко зустрічаються компоненти і способи приготування, властиві кавказької, азіатської або балканської кухні, з їх особливими національними акцентами.

Звичайно, можна нашаткувати капусту і тушкувати її в звичайній сучасній каструлі на плиті або в духовці. Але не варто позбавляти себе можливості дізнатися, що таке їжа, приготована в глиняному горщику в духовці.