Варення з імбиру

Про варення з імбиру: легенда і технологія слов’янського десерту з елементами екзотики. Як приготувати варення з апельсинів і імбиру – смачне ліки з будь-яких фруктів

Варення з імбиру

Варення – десерт, поширений на території Східної Європи, по праву вважається традиційною солодкістю російської кухні. Імбир як гострої ароматною добавки до варенню, напоїв та солодощів, з’явився на Русі, приблизно, з часів подорожі Афанасія Нікітіна, і екзотичний корінь, як багато хто інші заморські спеції, став однією з улюблених прянощів. В ту пору не існувало літаків, а значить, зважаючи на тривалість подорожей та перевезень, імбир міг потрапити на територію сучасної Росії тільки у вигляді висушеного меленого порошку, але ці подробиці старовинних рецептах не описані, а тільки слідують виходячи з логіки обставин.

Існує й інша версія більш пізнього появи імбирного варення у слов’янській кухні, згідно з якою варення винайшов Нострадамус, який жив у першій половині шістнадцятого століття. Можливо у знаменитого алхіміка були свої постачальники спецій, але, на жаль, його рецепт імбирного варення теж не зберігся.

Початок дев’ятнадцятого століття збігається з розширенням Французької імперії і виникненням колоній Франції на території Індії, інших азіатських держав, де імбир, до того часу вже багато сотень років широко застосовувався в кулінарії і медицині. Екзотичний корінь, згідно з третьою версією, потрапив на територію Західної Європи з французькими чи британськими колоністами, а звідти, після падіння Наполеона, зубожілі французькі рантьє, які шукали кращого життя та можливості заробити в Росії в якості вчителів або кухарів, привезли імбир до двору російських імператорів. Але навіть в цей час навряд чи імбир поставлявся в Європу в свіжому вигляді.

Як би не було насправді, імбирне варення існує досить давно, і до цих пір продовжує викликати інтерес у справжніх гурманів. Але, якщо поява імбирного кореня на території Європи – загадка минулого, то технологія приготування імбирного варення, незважаючи на необмежені інформаційні можливості сучасних домогосподарок, «озброєних» гаджетами, продовжує обростати цікавими подробицями, іноді навіть суперечать законам хімії і фізики, а не тільки харчовим технологіям.

Спробуємо розібратися, що таке імбирне варення, зосередившись на його приготуванні, відомої ще нашим далеким предкам.